Однією з найважливіших екологічних проблем на сьогоднішній день є утилізація пластикових відходів. Як відомо, пластик не розкладається в природному середовищі. Потрапляючи в світовий океан, він просто кришиться на мікрочастинки, зберігаючи при цьому полімерну структуру. Як передають російські ЗМІ, групі дослідників з Пакистану вдалося виявити гриб, який живиться пластиком. Вчені вважають, що нова знахідка допоможе, нарешті, вирішити питання утилізації пластику.

Новий вид грибів назвали Aspergillus tubingensis. Унікальною властивістю гриб зобов'язаний власному міцелію. За два місяці перебування в рідкому середовищі Aspergillus tubingensis зміг повністю розкласти цілий лист поліефірного поліуретану.

Китайські і кенійські колеги пакистанських вчених вже підтвердили достовірність проведеного експерименту. Як повідомлялося нещодавно екологами, до 2050 року кількість пластику в світовому океані може перевищити кількість риби. Вчені сподіваються, що їх нове відкриття дозволить вирішити проблему забруднення світового океану.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про появу "сміттєвої республіки"

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павліка Реп'яхова знову опинилася в лікарні після пологів: "Мені стало гірше"

З ким проводить час Святослав Вакарчук з "Океан Ельзи" після розставання з Лялею: помічники артиста все пояснили

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Донька Сумської Паперна похвалилася розкішною фігурою в крихітних шортах: "Це вогонь"

Показати ще