Гусінь звичайної воскової молі, яка пожирає бджолині стільники у вуликах, допоможе людству вирішити проблему з утилізацією різних видів пластику і найнебезпечнішого з них - поліетилену. Комахи можуть його поїдати і спокійно перетравлювати.

Про це повідомляє National Geographic. На Землі щороку накопичується близько 300 мільйонів тонн пластикового сміття. З ним не можуть впоратися мікроби і він залишається в недоторканому вигляді протягом десятків і сотень років. Частинки пластика потрапляють в океан і проникають в шлунки риб та птахів. Через це фауна масово гине.

"Ми з'ясували, що гусениці звичайних комах, великий воскової молі, можуть розкладати один з найстійкіших і хімічно міцних пластиків - поліетилен. Ми плануємо пристосувати їх для порятунку океанів і річок Землі від забруднення частками цих матеріалів. Це, правда, не означає, що тепер можна смітити, де завгодно ", - пояснила автор відкриття Федеріка Бертоккіні з іспанського університету Кантабрії.

Вона розповіла, що незвичайний раціон гусениць вона виявила, коли доглядала за бджолами в саду. Очищаючи вулики від шкідників, вона поклала їх в пластиковий пакет. Через пару годин вона побачила, що гусениці почали їсти поліетилен, замість воску. Вона перевірила своє спостереження в лабораторних умовах і воно підтвердилося.

Гусениці можуть їсти поліетилен з рекордною швидкістю. За півдня вони з'їдають 100 міліграм пакета. Дослідники вважають, що перетравлювати поліетилен їм допомагає особливий фермент. Він розщеплює його в етиленгліколь - токсичний для людини спирт. Аналогічні зв'язку присутні в основі бджолиного воску. Це і пояснює здатність гусениці їсти пластик.

Популярні новини зараз

Сумська і Борисюк на честь "срібної" річниці показали, як виглядали 25 років тому

Гросу, Сумська, Цибульська і Зібров зізналися, на що йдуть заради зіркової зовнішності

"Моя бабуся Софія Ротару загинула у вересні": українка приголомшила зізнанням

Засоби від усіх хвороб огірків: овочі й бадилля будуть зеленими до самої осені

Показати ще

Якщо вченим вдасться відшукати молекули, які допомагають розкладати пластик, то вони планують створити синтетичну їх версію. Її можна буде використовувати в переробці і очищенні Землі від пластикового сміття.

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, вчені знайшли в дикій природі тварину з незвичайною здатністю. Зірконіс здатний з'їсти свою здобич всього лише за чверть секунди.