Легенда, відома нам із Старого Заповіту, повідомляє, що після 50 днів поневірянь ковчег Ноя причалив до гори Арарат. Спроби довести або спростувати справжність цієї історії ведуться вже не перший рік. З повідомлень льотчиків, що пролітають над цією місцевістю нам відомо про дивні об'єкти, зафіксованих в горах. Деякі фотознімки дають підстави припускати, що на Арараті і справді знаходяться якісь уламки. Але, як повідомляє сайт УКРОП, професор Пол Есперанто заявив, що ноїв ковчег знайдений.

Проте професор із США Пол Есперанто зробив заяву про встановлення місцезнаходження старовинного судна. Ця гучна мова прозвучала на міжнародному симпозіумі, який був присвячений пошуку Ноєвого ковчега. Пол повідав про те, що ще в 2010 році турецько-китайської експедицією було обстежено регіон близько Арарату. На чотирьохкілометровій висоті були виявлені, по всій видимості, дерев'яні частини корабля. Радіовуглецева експертиза встановила, що знахідкам не менше 5 000 років. А це збігається з часом ймовірного Всесвітнього потопу.

Однак далеко не всі згодні з твердженнями Есперанто. Більшість вчених не сприймають Старий Заповіт, як історичний джерело. Так історик з Оксфорда Ніколас Перселл говорить про те, що якщо б дійсно стався Всесвітній потоп, то цивілізації Єгипту і Месопотамії не існували б. А британський археолог Майк Пітт заявив про те, що якщо б рівень води піднявся на чотирикілометрову висоту, то всюди можна було б відшукати докази цього, але цього немає.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про дивний предмет, знайдений в Христа за пазухою