Дослідники з Технологічного інституту Джорджії (США) назвали найшвидшу істоту на планеті. Вони намагаються визначити, як функціонує її організм, щоб потім використати це в подальших дослідженнях.

Хребетні тварини, які здатні розвивати високу швидкість, залежать від таких білків, як актин і міозин. Останній - один з головних компонентів м'язових волокон, він складає від 40 до 60 відсотків від загальної кількості білків м'язів. Однак червоподібні істоти Spirostomum ambiguum, що досягають в довжину всього чотирьох міліметрів, не мають у ньому потреби, і при цьому вони здатні рухатися з прискоренням до двохсот метрів в секунду в квадраті.

Про це повідомляє naked-science.

Щоб розвивати таку швидкість, S. ambiguum скорочують довжину свого тіла на 60 відсотків, а потім вистрілюють, подібно пружині. Цей рух відбувається так блискавично, що практично непомітний для людського ока.

Популярні новини зараз

Арабська ніч: Метеорологи зафіксували в Україні новий температурний рекорд цієї осені

Схопив кота за шкірку - відразу з ним попрощався: чому не можна цього робити і які важкі наслідки чекають пухнастика

Микита Джигурда на шоу Максима Галкіна згадав про своє коріння та заговорив солов'їною: "Не помре дух України"

Син Софії Ротару Руслан Євдокименко показав нового члена родини: "Солоденький малюк"

Показати ще

На цьому тижні дослідницька група університету отримала грант від Національного наукового фонду США для вивчення цих істот.

"З інженерної точки зору нам цікаво спостерігати, як природа долає неймовірні обмеження. Ми завжди думаємо про те, як самим здійснити ті речі, які ми бачимо в природі. Якщо ми зрозуміємо принцип роботи цих організмів, можливо, створимо маленьких швидкісних роботів, які обходяться невеликою кількістю енергії. Ми збираємося записати все, що робить ця істота, і змоделювати його дії на комп'ютері. Починаючи вивчати біологію, я думав, що клітини - це просто мішечки з рідиною, з яких складається тканина, але Spirostomum відрізняється від усіх клітин, які ми знаємо", - розповів Саад Бхамла (Saad Bhamla), асистент професора в Технологічному інституті Джорджі.

Раніше повідомлялося, що вчені заявляють в один голос, що глобальні зміни клімату на планеті неминуче позначаться на всьому живому на Землі. Зокрема, першою проблемою, з якою зіткнуться люди – це підвищення рівню світового океану, що призведе до затоплення значної частини суші, і нестачі питної води і продовольства.

За оцінками кліматологів, якщо температура на планеті збільшиться на 3 ° С, під загрозою опиняться райони проживання близько 275 мільйонів людей по всьому світу, - говорять дослідники з CDC (Центри з контролю і профілактики захворювань США).

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; line-height: 15.0px; font: 40.0px Times; color: #000000; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font: 14.0px 'Trebuchet MS'; font-kerning: none; -webkit-text-stroke: 0px #000000} span.s2 {font-kerning: none; background-color: #fafafa}

Нагадаємо, палеонтологи розкрили таємницю вимирання мамонтів.

Як повідомляв Знай.ua, експерт і шукач підводних скарбів Даррел Міклос заявив, що знайшов у Бермудському трикутнику невідоме судно.

Також Знай.ua писав, вчені попередили людство про справжній Армагеддон на Землі і він вже близько.