Вчені виявили білок Munc13-4, який допомагає раковим клітинам виділяти экзосоми, які стимулюють ріст злоякісної пухлини. Дані дослідження допоможуть у розробці нових методів лікування онкологічних захворювань і запобігати розвитку метастазів.

"Экзосоми являють собою мікроскопічні бульбашки, що складаються з ліпідної мембрани і що містяться в ній молекул білків і РНК. Показано, що в экзосомах, що виділяються раковими клітинами, є речовини, які стимулюють ріст пухлини", - йдеться у публікації.

Вчені змогли з'ясувати, що кальцій, який у надлишку знаходиться в агресивних новоутвореннях, стимулює секрецію экзосом з клітин агресивної форми раку молочної залози. Пригнічення активності цього з'єднання або заміна кодує його гена дефектної копією робить клітину здатною зв'язувати кальцій.

Виходячи з цього, клітку можна зробити нездатною зв'язувати кальцій з допомогою заміни коду копією. Проведені дослідження показали, що це запобігає секрецію везикул, що сприяють утворенню метастаз у відповідь на кальцій.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська показала чоловіка, який їй зраджує: "Спасибі"

"Веселе" кладовище біля кордону з Україною, де не прийнято плакати: єдине у світі

Учасники шоу "Холостячка" розкрили головну помилку першого сезону: так робили Рибак та Елларт

Лутковська пояснила, чому багато українців відмовляються від щеплення

Показати ще

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" у карантинному відділі спеціалізованої дитячої лікарні "Охматдит", де зберігають прострочені препарати, були знайдені документи, що підтверджують закупівлі ліків з малим терміном придатності та/або прострочених ліків. Цю інформацію повідомляє Pharma.

У документі нібито зафіксований відповідь керівництва Міністерства охорони здоров'я до структури під назвою "Краун Ейджентс Лімітед" (приватне закупівельну агентство Crown Agents). Кожен - підписаний Уляною Супрун.

У документі йдеться про критичну ситуацію з медикаментами для дітей з онкологічними та гематологічними захворюваннями. Враховуючи цей фактор, Моз нібито дозволяє поставку препаратів з меншим, ніж на 75% терміном придатності.