Група американських дослідників з'ясувала, що вживання Віагри може знижувати частоту появи раку товстої кишки. Про це повідомляють ЗМІ.

Цей ефект виявлено тільки на мишах, експерименти з людьми ще не проводилися.

Дослідники Державного університету Августи (штат Джорджія) вивчали побічні ефекти силденафілу (основний компонент Віагри) на мишах. Вони виявили, що невелика доза препарату у питній воді тварин значно знижує ризик розвитку колоректального раку.

"Надання невеликої дози Віагри може зменшити кількість пухлин у цих тварин наполовину", - говорить біохімік Даррен Д. Браунінг з Університету Августи.

Популярні новини зараз

Українці все ж отримають 1000 грн від Зеленського - нардепи проголосували "За"

Оля Полякова зізналася, навіщо зайняла місце Тіни Кароль на "Голос країни": "Хочу додати..."

Українським школярам пояснили, коли почнуться зимові канікули – з класу за новорічний стіл

Донька Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко вперше вийшла на велику сцену - скоро заспіває, як бабуся Ніна

Показати ще

Учені продемонстрували, що щоденна доза Віагри вдвічі зменшує утворення поліпів у тканині миші. Поліпи - це аномальне скупчення клітин, які утворюються на кишковій оболонці і мають тенденцію ставати пухлинами. На думку авторів роботи, силденафіл стимулює синтез циклічного гуанозинмонофосфату, важливого компонента мембран клітин епітелію, якими вистелено кишечник зсередини.

При цьому, судячи з усього, Віагра не може використовуватися для боротьби з тканиною, яка вже стала раковою. Але що стосується профілактики раку, вона могла б стати непоганим засобом. Наступним кроком учених буде аналогічне дослідження на людях, які схильні до підвищеного ризику розвитку раку кишечника.

Ще один препарат, з яким дослідники експериментували, лінкалоїд - використовується для лікування закрепів та синдрому подразненої товстої кишки - був навіть більш ефективний, ніж Віагра. Але у нього був серйозний побічний ефект - діарея. На відміну від цього препарату Віагра в низьких дозах не спричиняє побічних ефектів у людей, що може зробити його безпечним і зручним способом профілактики розвитку раку.

Силденафіл, більш відомий як Віагра, розроблявся як ліки від ішемічної хвороби серця і стенокардії, але виявилося, що на кровотік в області серця він впливає мало, зате підсилює приплив крові до органів малого тазу, що і визначило його подальше використання в якості засобу проти еректильної дисфункції.

Дивіться сюжет про таблетки

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", Мерайя Кері роками приховувала хвороба страшніша шизофренії.