Дослідники з Національного військово-медичного центру Уолтера Ріда (WRAIR), працюючі в програмі дослідження ВІЛ (MHRP), розробили речовину, що блокує дію героїну. Препарат вже протестований на тваринах - лабораторних мишах і щурах.

Потрапляючи в тіло, "вакцина" вивільняє антитіла, які перешкоджають проходженню молекул опіоїдів через гематоенцефалічний бар'єр. Іншими словами це означає, що незалежно від отриманої дози наркозалежний не відчуває психоактивних ефектів наркотику.

Подібних "вакцин" розроблено вже декілька; творці препарату WRAIR поки не порівнювали ефективність своєї "вакцини" з іншими, проте препарат виявився ефективніше попередньої розробки того ж інституту та більш стабільним. Стабільність препарату продовжить термін придатності і полегшить виробництво і зберігання.

Популярні новини зараз

Оля Полякова "залишила" сцену заради свого найбільшого захоплення: "Ой б*я, я ж відьма"

Олександр Еллерт після розриву з Ксенією Мішиною вирішив не марнувати час: "Бери від життя все"

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

Повна протилежність Ані Лорак: протеже Святослава Вакарчука Христина Соловій зізналася, чому ніколи не співатиме російською

Показати ще

На те, щоб завершити клінічні випробування нової "вакцини" і вивести препарат на ринок, може знадобитися кілька років. Зараз творці препарату шукають фінансування; продовжувати його розробку буде фармацевтична компанія Opiant Pharmaceuticals.

Раніше портал "Знай.uа" розповів про першої допомоги при алкогольному отруєнні.