Теорія еволюції видів Чарльза Дарвіна пояснює в загальних рисах, як саме розвивалося життя на Землі. Однак, питання про умови виникнення перших живих організмів досі залишається не вирішеним. Прийнято вважати, що життя вийшло з води. Але результати останніх досліджень показують, що більш вірогідною є версія, згідно з якою життя утворилася у формаміді. Це речовина, як повідомляє сайт СтранаUa, одна з похідних від мурашиної кислоти.

Формамід сприяє утворенню довгих полімерних ланцюгів в більшій мірі, ніж вода, а також сам може вступати в хімічні реакції з утворенням нуклеотидів, амінокислот і інших важливих для життя сполук. Однак формамід не зустрічається у великих кількостях в природі. Деяка кількість цього з'єднання могла перебувати на падаючих на Землю метеоритах і кометах, однак для появи життя цього було мало.

Дослідники вважають, що в деяких місцях на древній Землі формамід міг синтезуватися природним чином у відносно великих обсягах. Виявилося, що це з'єднання утворюється при опроміненні ціаністого водню та ацетонітрилу іонізуючим випромінюванням. Родовища радіоактивних корисних копалин могли стати джерелом необхідних для цього гамма-променів. В результаті формамід міг утворюватися в кількостях, які приблизно на шість порядків більше обсягів, які могли надати комети.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, як вчені заперечили Дарвіна

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко зламали українцям мозок дивним кадром: оптична ілюзія?

"Дитина" Тіни Кароль і Дана Балана зворушила українців: кароока дівчинка з бантиком

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Аліна Гросу жорстко відповіла на нападки Олі Полякової: "Нехай заздрить мовчки"

Показати ще