Російські вчені виявили добре збережений череп сибірського єдинорога — вимерлого шерстистого ссавця Elasmotherium sibiricum з сімейства носороговых. Вік останків досягає 29 тисяч років.

Кости тварини були знайдені в Павлодарської області Казахстану. Вчені впевнені, що на півдні Західного Сибіру довгий час зберігалися відповідні умови для життя эласмотериев. Вважалося, що останні представники Elasmotherium sibiricum вимерли 350 тисяч років тому.

Типовий представник сибірських єдинорогів сягав двох метрів у висоту, 4,5 метра в довжину, а його вага сягала чотирьох тонн. Цей вид вперше був описаний в 1808 році, він мешкав на території сучасної України, Поволжя, Предуралья, Сибіру і Китаю. Вважається, що він був покритий шерстю, оскільки ставився до фауни, що живе в епоху зледеніння. На лобі у эласмотериев був довгий і товстий ріг.

Популярні новини зараз

Лілія Ребрик показала струнке тіло у відвертій сукні - "Яка солоденька!"

Ірина Білик відправила молодшого сина до свого батька Аслана Ахмадова: відриваються на повну

Тоня Матвієнко показала улюблене хобі свого брата-ченця: робить неймовірні речі

Ольга Сумська змінила образ, "відмовилася" від довгого волосся і карих очей: "Дуже екстравагантно"

Показати ще

У травні 2017 року в журналі Current Biology повідомлялося про виявлення на березі Волги поруч з Ульяновському останків плезіозавра. Велика морська рептилія, названа Luskhan itilensis (від латинського "головний дух"), жила в ранньому крейдяному періоді 130 мільйонів років тому.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що єдинороги мігрують в Китай.