Вчені Каліфорнійського університету з'ясували, що за особливостями зміни сезонів на экзопланетах, яку гіпотетично можна спостерігати з допомогою потужних космічних телескопів, можна визначити ознаки існування інопланетного життя. Наприклад, рослинний покрив влітку зменшує кількість вуглекислого газу в атмосфері північної півкулі Землі, пише інтернет-видання Ukr.Media.

Астробіологи вважають, що телескопи наступного покоління допоможуть з досить високою точністю визначити склад атмосфери екзопланет і виявити коливання в концентрації окремих газів протягом року.

Сезонні зміни, що виникають із-за нахилу осі і руху планети навколо Сонця, впливають на життєдіяльність організмів, які, в свою чергу, визначають стан повітряної оболонки.

Вчені змоделювали коливання атмосферного кисню на планеті зі складом атмосфери, аналогічним земній мільярди років тому, коли існували лише бактерії. Вони також охарактеризували сезонні зміни інших газів, включаючи вуглекислоту і метан.

Популярні новини зараз

У їдальні Верховної Ради з'явився дивний десерт за 66 гривень - "Білосніжка і сім гномів": "Самим не гидко?"

Бюджет-2022: Рада ухвалила найважливіший документ, хто з депутатів його не підтримав

В Україні виявили фальсифікат олії з рослинними жирами: у Держпродспоживслужбі попередили українців про небезпеку

Донька Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко вперше вийшла на велику сцену - скоро заспіває, як бабуся Ніна

Показати ще

Виявилося, що хорошим маркером є озон, який утворюється за рахунок хімічних реакцій за участю молекулярного кисню, що виділяється живими організмами.

Раніше "Знай. uа" писав про те, що новини про самопроголошених мандрівників у часі з'являлися досить часто. І черговий такий випадок стався напередодні, коли "гість з майбутнього" виступив з захоплюючим оповіданням і суворо попередив людство про швидке вторгнення представників інопланетної раси.

Чоловік, який назвався Романом, повідомив, що прибув з 2030 року. За його словами, прибульці вже в дорозі і скоро досягнуть нашої планети з масивною ескадрильєю. Він побажав залишитися інкогніто, тому під час інтерв'ю його обличчя було приховане маскою, а голос змінено за допомогою спеціальних програм.

Роман зазначив, що прибульці вже живуть на Землі поруч з людьми, готуючи сприятливий грунт для вторгнення, але це зберігається в таємниці. Його опис істот з інших планет знаходиться, загалом, в рамках того, як уявляють це більшість жителів Землі: тонкі довгі кінцівки, великі голови, очі овальної форми. Сам чоловік визнає, що сказане ним нагадує якийсь фантастичний фільм, в реальність чого повірити дуже складно, тим не менш він вірний собі і не збирається відступати.