У липні 2018 року люди зможуть спостерігати унікальне явище, яке раніше не спостерігалося на небозводі сотню років і воно не повториться вже точно найближче десятиліття. Унікальне місячне затемнення триватиме 1 годину 43 хвилини.

Примітно, що краще його розгледіти зможуть жителі Східної Європи і південно-сходу Росії. Астрономи прогнозують, що довжелезна за сотню років затемнення відбудеться вночі 27 липня. При цьому загальна тривалість місячного явища складе близько 4 годин. Пік затемнення, припускають астрологи, станеться в 23:22.

Найбільше пощастить мешканцям Східної Європи, Ближньої Азії, Африки, Індії та Австралії. В інших точках планети затемнення також буде видно, хоча і гірше. При цьому практично непомітно воно пройде для жителів Північної Америки, Чукотки і Камчатки.

Астрономи пояснюють, що причиною такого тривалого затемнення є той факт, що Місяць буде проходити в тіні Землі. Тобто Місяць буде знаходитися позаду нашої планети і Сонця. Найближчі десять років точно такого місячного затемнення не передбачається.

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай. ua" шанувальники незвичайних астрономічних явищ завжди цікавилися, звідки виникає "кривава Луна" – Місяць "змінює колір" на червоно-бурий з-за викривлення світла земною атмосферою.

21 грудня 2010 року у Флориді Вільям Кэстлмэн зняв дивовижне по красі місячне затемнення.

Кривава Місяць - це неймовірне явище, але не варто його боятися! Місяць здається червоної із-за пилу. Атмосфера Землі розсіює світло крізь шари пилу. Мідний колір місяця може здаватися таким як раз із-за забруднення.

Наша планета і супутник зайняли положення, при якому відстань між ними мінімальна. З-за цього диск Місяця на небосхилі здається яскравішим і більшим, ніж зазвичай, і набуває червонувато-коричневий відтінок.