Американські геологи виявили дивовижний зв'язок між обертанням Землі і сейсмічною активністю. Згідно їх спостереження, кожен п'ятий великий землетрус в минулому столітті відбувався на тлі уповільнення обертання Землі навколо своєї осі. Як повідомляє видання Телеграф, ця закономірність може бути пов'язана з різними швидкостями руху рідких частин планети (океанів і розплавленого ядра) і твердих частин (земної кори).
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧому зв'язок між швидкістю обертання і землетрусами взагалі існує, вчені поки не знають. Є дві гіпотези: перша пояснює часті сильні землетруси зменшенням сплюснутості Землі в результаті уповільнення обертання, друга – літосферним проскоком (lithospheric overshoot), явищем, при якому швидкість руху кори стає набагато більшою, ніж швидкість обертання рідкого ядра під нею.
Між піковими моментами уповільнення проходить, як правило, близько 23-24 років. Причина таких уповільнень остаточно не ясна, проте точно відомо, що рівно в середині періоду між подібними піками, відбуваються великі землетруси. Нова методика прогнозування поки що не дає можливості заздалегідь передбачити точне місце сейсмічної активності. Але за статистикою найбільше землетрусів у ці періоди відбувається в Південно-Східній Азії, Індії та країнах Карибського басейну.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про надміцний бетон