Як повідомляють медики, це допоможе людям з хронічною втомою очей і тим, хто страждає від сухої оболонки. Дослідники постійно займаються створенням штучних людських органів. На цей раз їм вдалося створити за допомогою клітин людини блимаючі очі.

Вчений з університету штату Пенсільванія (США) з групою колег зайнялися створенням штучного ока. Робота почалася з кільця з клітин коньюктиви – тонкої плівки, яка покриває очне яблуко. Дане кільце розташоване навколо диска з клітин ендотелію рогівки. Вся штучно створена конструкція розміщена на полімерній платформі, яка має форму контактної лінзи. До штучного ока прикріпили повіку з гідрогелю, яке при морганні змащує око слізною рідиною.

За допомогою моделі, створеної американськими вченими, можна вивчати кератокон'юнктивіт, а також синдром сухого ока. Згідно зі статистикою, даними захворюваннями ока страждає близько 6% пацієнтів. Синдром сухого ока призводить до подразнення ока, його почервоніння і больових відчуттів.

Ден Ну, який керував цим дослідженням, повідомив, що зараз готується стаття, яка буде надрукована в спеціалізованому науковому журналі і більш детально розповість про відкриття. Також він зробить докладну доповідь на конференції Американської асоціації сприяння розвитку науки.

Популярні новини зараз

Щаслива Ані Лорак засвітилася в ліжку з кучерявим красенем: ніжно обіймалися

Чи буде розлучення? Топалов емоційно висловився про Тодоренко: "Хотіли вбити один одного"

Ані Лорак закрила груди та покинула Україну

Ексдружина Аршавіна показала понівечене хворобою обличчя: "Лікарі вирізали все"

Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що дослідникам вдалося виростити людський мозок.