Космічний корабель з Нілом Армстронгом і Баззом Олдріним сів на Місяць 20 липня 1969 року, а їх колега Майкл Коллінз залишався на орбіті супутника Землі.

"Маленький крок для людини, але гігантський стрибок для людства".

Дослідники з Університету Техасу в Далласі розробили методику аналізу та розпізнавання масивного архіву звуку з місій Apollo: більше 200 14-часових аналогових стрічок, кожна з яких містить 30 доріжок аудіо.

Аерокосмічне управління США виклало в публічний доступ понад 19 тисяч годин аудіозаписів, які зроблені під час історичної місячної місії Apollo 11. Про це повідомив канал Vice.com.

Популярні новини зараз
Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

Джон Г. Л. Хансен і науковий співробітник д-р Абхиджит Сангван очолили команду з оцифрування аудіо та розробки алгоритмів для синтаксичного аналізу і транскрибування всього цього.

Для архіву були оцифровані 170 магнітофонних стрічок по 30 записів кожна.

На "плівках" чути розмови, команди і навіть жарти між ЦУП і астронавтами, репліки диспетчерів і різних спеціалістів першої пілотованої місії на Місяць, яка почалася зі старту 16 липня 1969 року і продовжувалася вісім діб.

Навіть мирські розмови, які передавали від Землі до космонавтів здаються важливими. Ви слухаєте час і, буквально, простір - розмови, проведені майже п'ять десятиліть тому, між трьома чоловіками, плаваючими на відстані 238 000 миль від дому.

Нагадаємо, американський дизайнер одягу Герон Престон разом з співробітниками космічного агентства NASA створив цікаву і унікальну колекцію вуличного одягу за мотивами місії організації.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 49 років тому, в цей день 21 липня 1969 року американський астронавт Ніл Армстронг першим із землян ступив на поверхню Місяця. Як це було.

Також "Знай.uа" писав, Плутон більше не вважають планетою, але від цього не стає менш цікавим об'єктом для досліджень. Вивчивши хімічний склад Плутона, група дослідників зі США прийшла до висновку, що карликовий світ міг з'явитися в результаті зіткнення безлічі комет.