Американське космічне агентство NASA визначило п'ять переможців конкурсу з розробки житла для перших колоністів Марса. Про це повідомили на офіційному сайті агентства.

Відомо, що в конкурсі всього брало участь 18 команд з усього світу. Голосуванням журі агентства змогло відібрати п'ять команд-фіналістів, які розділили між собою призовий фонд у $100 тисяч.

Перше місце в конкурсі дісталося команді з Арканзасу, США. Члени цієї команди отримали грошову винагороду у розмірі 21 тисячі доларів. Відповідний приз отримала команда з Нью-Йорка, яка посіла друге місце.

"Переможцям вдалося успішно створити цифрові моделі фізичних і функціональних характеристик будинку на Марсі з використанням спеціалізованих програмних інструментів", - сказано в повідомленні агентства.

Популярні новини зараз

Зеленський терміново звернувся до всієї України: "Я оголошую..."

Пальчевський пригадав "грішок" Кравчука 30-річної давності: "Зеленському доведеться вирішувати..."

Піраміда Хеопса розкрила таємну кімнату, навіть Гаррі Поттер туди не пішов би: неймовірні кадри

У Верховну Раду з набитим мішком на плечі: мережу насмішив кумедний кадр, фото

Показати ще

Очікується, що матеріали для будівництва житла будуть збирати прямо на Марсі, а житлові модулі планують надрукувати за допомогою 3D-принтерів.

Як відзначають винахідники, завдяки такій технології можна збільшувати площу будівлі при збільшенні кількості мешканців.

Нагадаємо, NASA показало фото марсіанського дива. На знімку, який показало Американське аерокосмічне агентство, потрапила частина поверхні Марса в області кратера Ліоте.

Як повідомляв Знай. ua, вчені знайшли воду на Марсі. Це перше свідчення наявності рідкої води на Марсі. Вченим з Національного астрофізичного інституту в Болоньї вдалося знайти свідчення наявності рідкої води на Марсі.

Також Знай. ua писав, що марсохід NASA зіткнувся з чимось незвіданим на Червоній планеті. На Марсі марсоход Curiosity зіткнувся з несподіваною перешкодою. Нещодавно марсохід Curiosity натрапив на якісь дивні скелі, які він не зміг пробити.