Нещодавно марсохід Curiosity натрапив на якісь дивні скелі, які він не зміг пробити. Про це повідомляє mars.nasa.gov.

У жовтні 2017 року інженери NASA зуміли полагодити бур марсохода, який був пошкоджений цілий рік, і тепер учені знову беруть проби марсіанських порід.

Тиждень тому команда Curiosity вибрала скелю для буріння і назвала її Voyageurs. Марсохід повинен був взяти там зразки, але бур не зміг пробитися в породу і застряг вже через кілька сантиметрів.

За всю історію місії Curiosity така невдача його спіткала вперше, оскільки раніше його буру піддавалися всі зустрічні скельні породи. Нещодавно марсохід переїхав у нову область, і можливо скелі там набагато міцніші, але вчені хочуть знати чому.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім За безкоштовні поїздки в автобусах тепер доведеться платити Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати
Показати ще

Це може бути пов'язано з водною хімією в даній місцевості, або така жорсткість виникла в результаті цементування, коли багата залізом вода проникла в осадові породи. Через кілька тижнів вчені спробують пробурити породу знову, вже в іншому місці.

Нагадаємо, марсохід NASA потрапив у піщану пастку на Червоній планеті. В середині червня ровер Opportunity, який знаходиться на поверхні Марса, боровся з серйозною пиловою бурею. Вона була настільки сильна, що перекривала доступ апарату до сонячних променів. Так, сонячні панелі, що виробляють енергію і живлять внутрішню батарею марсохода, не отримували достатньо світла.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що на Марсі завелися величезні павуки. Дивну фотографію з Червоної планети надіслав NASA Mars Reconnaissance Orbiter. Зараз на Південний полюс Марса поступово приходить весна і Сонце розтоплює крижану шапку з вуглекислого газу, яка покриває цей регіон. З-під крижаної шапки починають показуватися чорні "павуки". Хоча це не ті звичні нам створіння з вісьмома лапами, а лише природне явище Червоної планети.

Також "Знай.uа" писав, що відомий астронавт розповів, чому про Марс можна забути.