Часом виконати заплановане виявляється непосильним завданням. Здавалося б: і важливо, і хочеться, а не робиться. Подумки ми можемо визначити завдання і цілі на найближчий місяць, півроку чи рік, можливо навіть зробити з цього приводу гарний мотиваційний плакат або солідний список завдань, а справа все одно не зрушується з мертвої точки.

Про це пише Українська правда.

Психолог пропонує 8 кроків, які допоможуть перетворити бажання на дію.


Для початку давайте з'ясуємо, чи дійсно ваша мета - дійсно ваша, а не бажання батьків, друзів, начальства або масмедіа. Чи принесе їхнє досягнення справжнє задоволення? Щоб отримати головну відповідь, потрібно дати декілька маленьких. Запитайте себе:

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно
Показати ще
  • як я почуватимуся, якщо мета здійсниться? Якими будуть мої думки і вчинки?
  • які мої потреби будуть задоволені в разі досягнення мети?
  • чим я можу пожертвувати заради цього?
  • що мені дасть досягнення мети?
  • які у мене будуть переваги в такому випадку?

Ці питання допоможуть розібратися: це щире моє бажання або все ж таки "подароване"?

Подумайте, що може стати перешкодою на шляху до бажаного


Це можуть бути термінові робочі завдання, приїзд родичів або відсутність вільного часу в певні дні тижня. Все це варто обмізкувати заздалегідь, аби потім не картати себе за те, що ви не супермен і не можете фізично бути одночасно в трьох місцях.

Такий аналіз допомагає помітити проблемні місця, на які йде найбільше часу і енергії. Визначте реальні і вигадані загрози, обміркуйте кількість часу, яку ви готові реально вкладати для досягнення мети, при цьому не погіршуючи якість інших сфер життя, які важливі для вас.

У мети повинна бути кінцева дата досягнення


Саме цей пункт відрізняє реальну мету від мрії. Кількість часу ви визначаєте самі, але якщо це півроку - рік, краще розбити період на декілька маленьких, припустимо, місяці. Тоді ви бачитимете свої успіхи і не втратите мотивацію завчасно.

Складіть план кроків-цілей


Ця порада випливає з попередньої. Наприклад, піврічний план ділиться на місяці, а вони в свою чергу на тижні, тижні - на дні. Якщо у вас перед очима є чіткий план, ви не мучитиметеся думками про те, що і в якій кількості зроблено сьогодні заради Великий Мрії. Важливо: цілі-кроки повинні бути несуттєвими в питанні часу, тобто займати від 15 хвилин до години в залежності від можливості. 15 хвилин на день знайде кожен з нас, а з маленьких вчинків складається справжній подвиг, чи не так? Не забувайте хвалити за просування і намагайтеся завжди визначати причини промахів.

Уявіть мету в трьох вимірах


Це дуже схоже на принцип 3D фільмів. Оберіть місце, де відчуваєте себе комфортно і в цілковитій безпеці. Це може бути ваш будинок, кафе або лава в парку. Словом, що завгодно. Уявіть, що ви перемістилися в часі у той день, коли ваша мета вже досягнута. Озирніться навколо. Що ви бачите? Які звуки, розмови чуєте? Які відчуття у вашому тілі? Які емоції переповнюють? Таке повномірне уявлення мети допомагає налаштуватися на досягнення максимально ґрунтовно. А коли не вистачить сил - сміливо повертайтеся до образів досягнутої мети, аби продовжувати шлях по її досягненню.

Визначте, якого типу ваша мотивація


Відразу обмовимося: найкращого або найгіршого типу не існує. Просто розуміння того, що конкретно вас надихає, істотно допомагає.

Якщо вас мотивують друзі, колеги або знаменитості, швидше за все, це зовнішня мотивація. Коли ви здатні переконати, надихнути і спонукати себе до дій самостійно, психологи говорять про внутрішню мотивацію. Також виділяють мотивацію "до": це коли людина уявляє яскраві образи, де його мету досягнуто. Втім, часто нас мотивують і негативні речі. Так, це мотивація "від": коли людина дуже докладно уявляє собі, що буде, якщо вона не досягне бажаного. Думає про звільнення з роботи і пошук грошей, якщо не вивчить нарешті англійську мову. Така мотивація теж досить дієва.

Оточіть себе дрібницями, що надихають вас


Тут наскільки вистачить вашої фантазії. Це можуть бути прості сувеніри, записки, цитати, м'які іграшки - що завгодно. Головне завдання - оформити домашній і робочий простір таким чином, щоб він продукував позитив.

Не пошкодуйте часу, щоб продумати, які саме речі, деталі допомагають вам відчувати себе добре і продуктивно. Такі дрібниці будуть так званими тригерами, тобто пусковою для мозку. Вони нагадуватимуть про те, що ви вже чогось досягли, і ще одна мета - цілком реальна справа.

На шляху до мети не забувайте про власне тіло


Входити в раж - річ крута і місцями корисна, але важливо не заганяти себе до виснаження. Обов'язково стежте за самопочуттям, настроєм, режимом сну і харчування.

Окей, а як бути з психологічною підготовкою? Як зробити так, щоб відновлювати запас сил і позитивних емоцій? Подумайте і напишіть список "Що допомагає мені відпочити/розслабитися?" з принаймні 12 пунктів. Це може бути чашка кави вранці, медитація або дзвінок друзям.

Тепер, коли ви чітко бачите перед собою можливості для відновлення сил, введіть у звичку робити 2-3 речі зі списку щотижня. Ви можете піти далі і написати про так звані "місця сили" і "людей сили" - це ті місця і люди, які наповнюють вас радістю, підтримкою, вдячністю. Це буде список психологічної швидкої допомоги. Коли енергії зовсім не вистачає, зверніться до списку і зателефонуйте "людині сили" або підіть туди, де відчуваєте себе краще.


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що відомий вчений поділився секретом щастя: де знаходиться баланс між "хочу" і "треба".