Помилки минулого, що приносять біль - це явні вказівки на слабкі місця людини. Рано чи пізно ви потрапите точно в таку ж ситуацію і знову помилитеся точно таким же чином. Втеча від хворобливих спогадів - теж не кращий вихід. Тому що тікати нескінченно неможливо.

Щоб раз і назавжди позбутися від душевного болю і убезпечити себе від повторення однотипних ситуацій, необхідно розібрати до найдрібніших деталей все, що пов'язано з конкретним спогадом. Важливо все: місце, час, своє фінансове становище на момент подій, психоемоційний стан і ті ж фактори, але вже у всіх інших учасників ситуації.

Біль спогадів буває декількох типів: жаль, почуття провини, почуття образи, страх і ненависть. Якщо розділити ці почуття на дві групи, то вийде, що одна з них має спрямованість на саму людину, а друга - на її оточення.

Відчуваючи емоції першої групи, людина звинувачує у трагедії себе. Але вона повинна зрозуміти: вона не могла вчинити інакше в той момент. Але вана може бути іншою тепер. І це можливість назавжди вигнати з душі біль минулого, витіснивши її позитивними емоціями.

Популярні новини зараз

Щаслива Ані Лорак засвітилася в ліжку з кучерявим красенем: ніжно обіймалися

Дан Балан зворушив Тіну Кароль романтичним жестом до її 36-річчя: "Дорога..."

Пішов з життя зірка "Бумера": знайшли у власній квартирі

Ексдружина Аршавіна показала понівечене хворобою обличчя: "Лікарі вирізали все"

Показати ще

Відчуваючи емоції другої групи, людина звинувачує когось іншого в тому, що трапилося. Хоча цілком зрозуміло, що на той момент та інша людина теж не могла вчинити інакше. Не важливо, усвідомлював вона чи ні те, якого болю завдає іншому. Щось змусило вчинити її саме так. А чи можна звинувачувати людину в тому, що вона не могла змінити?

У якийсь момент у кожної людини можуть спрацювати давні психологічні комплекси і моделі, засвоєні ще в дитинстві. В такий момент людина перебуває ніби в стані афекту. Чи є сенс ображатися на п'яну людину? А на божевільного? А на рухомого комплексами? Звичайно для деяких це слабка втіха. Адже самі вони все одно постраждали.

Але в такому випадку потрібно подумати: що тому, хто не може забути погане, дала та ситуація? Який досвід? Може бути, якось змінила його життя на краще? Якщо немає - саме час це виправити і забрати у поганих спогадів минулого свою моральну компенсацію.

Коли людина постійно думає про щось, що змушує її страждати, таким чином, її підсвідомість намагається вказати на помилку, яку вона зробила, і яку потрібно виправити, щоб уникнути повторення ситуації.

Але у підсвідомості своя мова, символічна, не завжди зрозуміла навіть її господареві.

Людина може постійно думати про щось, але не розуміти, чому це відбувається. Їй варто поглянути на ситуацію іншими очима. Можливо очима іншої людини. Варто на якийсь час відкласти всі свої думки і просто послухати чиюсь думку з цього приводу. А краще багато різних думок. Відкриється те, чого людина не помічала раніше. І це допоможе впоратися з болем минулого. Головне - бути готовим з нею попрощатися. А це часто важче, ніж знайти спосіб зробити це.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав, як ресторани змушують вас витрачати більше.