Компанія SpinLaunch працює над системою запуску супутників і ракет, яка передбачає використання центрифуги і катапульти.

Таким чином стартап хоче відмовитися від використання дорогих ракетних прискорювачів і палива для них.

Компанія працює над створенням центрифуги обертається - частини обладнання, яка обертає об'єкт навколо нерухомої точки, - який буде використовувати достатній імпульс для відправки корисного навантаження в космос. Інженери стартапу сподіваються, що центрифуга зможе запускати супутники на надзвуковий швидкості близько 4800 км/год.

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павліка Репяхова показала величезну сім'ю майбутнього малюка: буде кому няньчити

Українці довідалися, чому "Холостяк" Заливако вибрав Анну Богдан, а не "Зайку": "С*ксуальні іграшки, ланцюги"

Олена Кравець з головною зіркою "Кварталу" переграла Роксолану - Туреччино, зустрічай

"Холостяк" Іраклі Макацарія зізнався, навіщо крутить роман з 19-річною: "Порадійте за мене..."

Показати ще

Існує також проект використання додаткових ракетних двигунів, щоб дати корисному навантаженні додатковий імпульс, щоб допомогти супутникам подолати атмосферу Землі і вийти на орбіту. Зазначається, що навіть з додатковими ракетами система SpinLaunch могла б стати засобом для запуску більш дешевих і більш доступних супутників.

Раніше NASA вивчало розробку власної системи катапульт, але виявилося, що розробка економічно ефективної катапульти поки неможлива. Однак засновник і виконавчий директор SpinLaunch Джонатан Яні наполягає на тому, що пропонований метод його компанії буде відрізнятися від минулих спроб NASA.

"SpinLaunch застосовує метод прискорення обертання, кутовий момент використовується для поступового прискорення транспортного засобу до гіперзвукових швидкостей. Цей підхід використовує значно дешевшу архітектуру з набагато меншими витратами енергії", - пояснив Джонатан Яні.

За розрахунками Яни, нова технологія знизить вартість одного космічного пуску менше, ніж в $500 тисяч. як відзначають журналісти, це "сильно відрізняється від ціни SpaceX в $62 мільйони за запуск Falcon 9. Ми могли б побачити абсолютно новий рівень демократизації цін у комерційних космічних польотах".

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Маск відправив прибульцям несподіваний подарунок.