Психолог Кохске Такахаші з Японського університету Чукио створив унікальну оптичну ілюзію.

Вона спирається на те, що саме бачить людина в середині малюнка, у верхньому лівому куті і в нижньому правому. Всі лінії на зображенні однакові, але через дві змінюється забарвлення, з-за цього створюється ілюзія, що одна пара смуг - зигзагоподібна, а не хвиляста. При цьому нормальним вважається бачити зигзаги тільки в середині картинки, де сірий фон, а на тлі білому і чорному - це вже не стільки ненормально, скільки незвично.

За словами автора, Такахаші, такий ефект може бути пов'язаний з тим, як наші очі диференціюють криві і кути в реальному світі.

"Ми вважаємо, що глибинні механізми для сприйняття кривого і тупого кута змагаються один з одним незбалансованої чином", - пояснює Такахаші, "гострий кут може бути домінуючим у зоровій системі. Я б сказав, що наші очі і мозок, можливо, еволюційно були адаптовані, щоб помічати кути більш ефективно, ніж просто криві."

Популярні новини зараз

Зеленський вийшов на пробіжку в парк з iPhone останньої моделі: "Мабуть, єдиний президент у світі..."

У онкохворої Заворотнюк виявили містичну мітку: що ховалося на тілі "Моєї прекрасної няні"

Обережно, "вбивці" стилю: експерти категорично заборонили носити ці речі

Зеленський терміново звернувся до українців напередодні Дня Захисника, відчуває недобре: "Ніколи цього не допущу"

Показати ще

Раніше експерти заявили, що ймовірність смерті в ході мотоциклетного події під час повного місяця на п'ять відсотків вище, ніж в інші ночі місяця.

До таких результатів прийшли вчені, які проаналізували дані про смертність при мотоциклетних аваріях в чотирьох країнах світу.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що розгадана таємниця атмосферних вибухів.