Пам'ятайте фантастичний фільм про Короля Скорпіонів зі "Скелею" Джонсоном? Виявляється, прототипом головного героя був цілком реальний правитель Стародавнього Єгипту, історія якого похмура і доволі заплутана. І в той же час, ряд великих археологів взагалі сумнівається в його існуванні. Так що ж відомо про цього Царя Скорпіонів?

Завойовник. Перше свідчення про царя Скорпіонів датований 3200 роком до нашої ери. Єгиптологи (принаймні, якась частина) вважають, що саме він зумів першим з єгипетських царів захопити найважливіший місто Верхнього Єгипту, Нехен. Тим самим правитель зміцнив своє становище в країні і забезпечив спадкоємність династії нащадкам.

Знак Скорпіона. Символ скорпіона, що лежить в основі імені Скорпіона II, зазвичай пов'язується з культом Селкет. Тут теж є непогодженість: сам культ з'явився лише наприкінці епохи Стародавнього Царства, тобто набагато пізніше часів правління царя скорпіона.

Популярні новини зараз

Лариса Ніцой заявила, що у Росії потрібно запровадити українську мову другою державною: "На Кубані їй надати статус регіональної"

Зірка "Жіночого кварталу" Лера Товстолес розкрила закулісся "весілля" Лесі Нікітюк: "Боже, наречена"

Андре Тан підказав, як правильно вибрати купальник: "Збільшити груди і приховати живіт"

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Показати ще

Особистість і місце в історії. Єгиптологи навіть не можуть точно вирішити, хто був попередником Хору Скорпіона, а хто став його наступником. Це насправді дивно: реальна історична особистість при найближчому розгляді виявляється якимось невловимим примарою.

Булава Скорпіона. Єдине достовірне образотворче свідчення існування Царя Скорпіона — навершя так званої "Булави Скорпіона", виявленої Джеймсом Квибеллом і Фредеріком Гріном на розкопках Нехена (Иераконополь).

Кривавий цар. Ще одним свідченням справ Царя Скорпіона вважається кам'яна брила, виявлена неподалік від озера Насер. На ній зображений величезний скорпіон, попирающий лапами тіла вбитих ворогів. Символіка мертвих воїнів дозволяє припустити в них нубійців — єгиптяни в той час позначали своїх старих ворогів саме таким чином.

Дві гробниці. Загадкою істориків є і те, що зараз виявлені цілих дві гробниці, кожна з яких може належати Царя Скорпіонів. Перша, маркована як "гробниця В50", розташована неподалік від Абидоса. Це квадратна камера з чотирьох кімнат, заповнена дорогими артефактами і значками із зображенням скорпіона. Друга ("гробниця НК6-1") знаходиться в Иераконполе — оформлена вона аналогічно першій.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що погода знищує найдавніше скарб людства.