Астрофізики Майкл Хиппке і Джон Лэрнед побоюються, що представники позаземних цивілізацій здатні влаштувати кібератаку на людство. Про це повідомляє NBC News з посиланням на препринт статті вчених.

Дослідники вказують, що радіотелескопи можуть зареєструвати повідомлення, в якому закладений шкідливий код і загрози, наприклад, підірвати Сонце, якщо земляни не погодяться на ті або інші вимоги.

В якості прикладу потенційно небезпечних послань Хиппке і Лэрнед призводять повідомлення, реєстровані проектом SETI.

Популярні новини зараз

Колишній Пугачової Кіркоров поповнив "чорний список" в Україні: більше не почуєте

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Вікторія Булітко з "Дизель шоу" в одному ліфчику блиснула своїми булочками: "Відчайдушна домогосподарка"

Олександр Пономарьов провів безсонну ніч з чоловіком Тоні Матвієнко Арсеном Мірзояном: "Як це добре"

Показати ще

Так, у 2017 році астрофізик Рене Хеллер з Інституту Макса Планка запропонував розшифрувати потік з 1 902 341 біта, які були продуктом простих чисел.

Розкодована інформація представляла собою чорно-білу піксельну картинку, як відзначають Лэрнед і Хиппке, такі сигнали цілком можна розшифрувати на папері — в такому разі шкоди земних систем від таких повідомлень не буде. Але коли йдеться про більш складному коді, без використання комп'ютерів не обійтися.

Дослідники пропонують розшифровувати такі послання на ізольованих машинах, втім, вони уточнюють, що такий метод теж не буде на 100 відсотків безпечним.

Як відзначає NBC News, якщо передбачувана недружня цивілізація живе на відстані 40 світлових років від Землі, вона поки не знає, що у людства є персональні комп'ютери, які можна атакувати. А якщо мова йде про 80 світлових роках, у інопланетян ще немає інформації про наявність на Землі будь-яких комп'ютерів взагалі.


Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені провели дослідження, в результаті якого виявили, що на Землі може початися ядерна зима. Це може відбутися в тому випадку, якщо в центрі галактики Чумацький Шлях станеться вибух. Зазначимо, що один з таких вибухів у минулому спровокував льодовиковий період на планеті.