Колись давно, на зорі свого становлення, людство перейшло до землеробства і осілого способу життя. Це гарантувало більш просту, але стабільну їжу і вимагало регулярного праці. Однак, як показали останні дослідження, цей перехід повів за собою інші наслідки, що торкнулися мови, культури та багатьох інших сфер життя, передають російські ЗМІ.

За словами фахівців, раніше вже було відмічено, що у багатьох мовах існує не надто багато слів для запахів. При їх описі людям частіше доводиться вдаватися до опису через порівняння за відсутністю точного визначення. Щоб зрозуміти, чи пов'язано це з певним способом життя людини, фахівці порівняли два малайзійських племені, члени одного з яких займалися полюванням і збиральництвом, а другого — землеробством. При цьому говорили вони на мовах, в цілому дуже схожих одна на одну.

Як з'ясувалося, землероби значно частіше не мали назви для якогось запаху і позначали його з допомогою конструкції "пахне як щось". При цьому кольори вони, навпаки, могли описати краще, ніж представники кочового племені мисливців. При цьому у двох племен виявилися різні прикмети, що стосуються запахів — наприклад, у мисливців вважалося вкрай непристойним, якщо брат з сестрою знаходилися неподалік один від одного і їх запахи змішувалися. У той же час, члени осілого племені, на відміну від кочовиків, боялися вимовляти вголос назви запахів в лісі.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про роботизоване садівництво

Популярні новини зараз
"Жодних рейдів": у ТЦК пояснили, для чого насправді приходять до кав’ярень та клубів Якщо не оновили дані в ТЦК: чи є шанс оформити відстрочку від мобілізації Українці можуть отримувати щомісяця 2361 грн: що для цього потрібно Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще