Один мудрець казав, що історично філософія почалася тоді, коли люди почали вдивлятися в зоряне небо. З тих далеких часів і до наших днів думки про космосі не залишають людство. Хтось вдивляється в темну даль з надією, а хтось з тривогою. Газетні сторінки рясніють заголовками про космічні загрози. І ці загрози дійсно реальні. Однак, справжні ризики для людства несуть зовсім не загони прибульців з планети Нібіру. Як повідомляють російські ЗМІ, група астрономів вирішила змоделювати найбільш ймовірні космічні катастрофи, що загрожують життю на Землі.

Отже, перший варіант – перетворення Сонця в червоного гіганта. Вчені стверджують, що наше світило переродитися, коли йому буде 7,59 мільярда років. При цьому сценарії розпочнеться різка втрата маси. Сонце розшириться і поглине внутрішні частини системи приблизно за 5 мільйонів років. Оббита Землі збільшиться в 1,5 рази, але піти від зірки, вона не встигне. Сонце повністю поглине Землю, перед тим як переродитися.

Другий варіант – зіткнення ближніх небесних тел. Приблизно раз у 3,34 мільярди років може відбутися зіткнення Марса з Землею. Також пророкують катастрофічне наближення нашої планети до Венери або Меркурія до останньої. Інший варіант – Меркурій впаде на Сонце. Вчені підтвердили, що планети можуть наближатися і віддалятися один від одного. Вони з'ясували, що є велика ймовірність того, що через 1 мільярд років Меркурій і Венера вріжуться один в одного, що не може стати причиною загибелі Землі.

Популярні новини зараз

У Москві знайшли бездиханне тіло юної української письменниці Аделіни Шелдон: голодувала рік

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Молода українка померла під час пологів на руках у байдужих лікарів: маля ніколи не поцілує маму

Показати ще

Інший варіант – дестабілізація всієї внутрішньої Сонячної системи, яка може викликати зіткнення Землі з іншою планетою. Ще один сценарій – вибух наднової. Повторення подій, які вже були на Землі 20 мільйонів років тому може статися із-за вибуху наднової зірки, яку виявили у 50 світлових роках. Вчені вважають, що це призведе до льодовикових періодів і загального вимирання.

Останній варіант – злиття нейтронних зірок. Це явище дуже небезпечно для Землі, так як воно може викликати вибух неймовірної сили. При зіткненні вони породжують кілонову і сплеск гамма-променів. Це може легко знищити озоновий шар, що теж призведе до глобальної катастрофи.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про невидимих вбивць