У планах групи вчених-астрономів, задіяних в проекті "Ліра" значиться пункт детального дослідження незвичайного астероїда, який залетів на територію Сонячної системи. Однак впоратися з цим завданням досить непросто, оскільки космічне тіло рухається в просторі з величезною швидкістю, що перевершує навіть найшвидший земний пристрій.

Раніше астрономи присвоїли цьому небесному тілу назву Оумуамуа, що в перекладі означає "перший вісник, який прибув здалеку", викликає інтерес дослідників не тільки швидкістю пересування, але і незвичайними параметрами.

Космічне тіло зовні нагадує довгасту сигару, при цьому його ширина в десять разів менше, ніж довжина. Крім того, вчені вперше отримали шанс дослідити склад залетів з міжзоряного простору тіла. Раніше дослідники були впевнені, що астероїд складається з металу та інших корисних копалин.

Популярні новини зараз
Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

Але Оумуамуа переміщається зі швидкістю 26 км/год, тоді як найшвидший земний літаючий апарат рухається зі швидкістю 16,6 км/год, тому вчені спочатку повинні вирішити виниклу проблему.

Раніше ми повідомляли про те, що уфологи пояснили часті падіння метеоритів космічними війнами з участю прибульців. Одним із доказів на користь цієї версії, на їх думку, служить зорепад, який мав місце в ніч з 14 на 15 листопада.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що знайдено порятунок від почерку лікаря.