Людство знає безліч способів запису інформації. Така історія простягається від наскельних малюнків до квантових комп'ютерів. Тим не менш, новий спосіб запису вас здивує. Як повідомлять російські ЗМІ, вченим вдалося перетворити на магнітофон звичайну бактерію. В основу нової розробки лягла здатність бактерії E. coli фіксувати свій досвід в системі імунного захисту. Нова технологія допоможе при вивченні микробіомів. Наприклад, така бактерія може описати те, що "побачила" перебуваючи всередині людини.

Основою "магнітофона" стала бактерія E. coli. У ній, як і в багатьох інших бактерій, роль імунітету відіграє система CRISPR/Cas: стикаючись з вірусом, E. coli зберігає інформацію про нього в спеціальні "бібліотеки" CRISPR, завдяки їм фермент Cas9 здатний швидко розпізнати вірус, з яким бактерія вже стикалася і знищити його, поки він не завдав шкоди. CRISPR/Cas – це природний запам'ятовуючий пристрій, пояснюють автори роботи. Вчені модифікували бактерії таким чином, що ті стали синтезувати плазміди, невеликі молекули ДНК, у відповідь на який-небудь стимул, наприклад, присутність міді або моносахариду фруктози. Вони зберігалися в ті ж "бібліотеки", що і фрагменти вірусів.

Якщо ж бактерія не піддавалася ніякому впливу, вона виробляла особливий вид плазмід. Іншими словами, плазміди виступали в ролі "плівки", фіксуючи всі зміни середовища навколо бактерії. Коли дані про реакцію на подразники "записалися", вчені зібрали їх докупи. На "касеті" було зрозуміло, в який час яку суміш плазмідів виділяла бактерія (або не виділяла взагалі). Таким чином, можна було встановити, коли бактерія піддавалася впливу тієї чи іншої речовини.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про шкарпетки, які не пахнуть

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще