Вчені з Ексетерського університету довели, що алкоголь покращує пам'ять.

Результати досліджень опублікував Scientific Reports.

Так, в ході експериментів виявилось, що люди, які вживають спиртне після навчання, запам'ятовують краще тих, хто не пив взагалі. Прийнято вважати, що алкоголь негативно впливає на нашу здатність зберігати спогади. Але, як правило, нам важче запам'ятати інформацію, отриману після інтоксикації.

При цьому незважаючи на те, що спиртне дійсно пригнічує антероградну пам'ять, воно в той же час, сприяє поліпшенню ретроградної пам'яті — люди краще запам'ятовують інформацію, отриману до вживання алкоголю.

У дослідженні взяли участь 88 осіб у віці від 18 до 54 років (середній вік 23 роки), більша частина з яких були чоловіками.

Популярні новини зараз
ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче "Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа
Показати ще

В середньому, загальна доза спирту на одну особу склала 82,59 грам (близько склянки горілки), а середнє за двогодинну перерву – 53,38 грам. Потім всі пройшли тест на пам'ять. У той час як контрольна група, яка пила безалкогольні напої, пам'ятала приблизно однакову кількість слів як до двогодинної перерви, так і на наступний ранок, у тестової групи вона помітно зросла (p < 0.008).

При цьому ефект був сильніше виражений у тих, хто більше випив, що узгоджується з результатами минулих робіт.

Поки що точного пояснення цього феномену немає. Психологи припускають, що це може бути пов'язано з полегшенням консолідації, а також з впливом алкоголю на процеси, що відбуваються в мозку під час сну.

Напомним, как сообщал "Знай.ua", восени в Україні планують запустити так звані пункти тверезості. З їх допомогою поліцейські зможуть вибірково зупиняти автомобілі і перевіряти водіїв на алкоголь.