Багатьох фермерів і городників турбує питання збереження врожаю. Ні, мова йде не про боротьбу з організованими злочинними угрупованнями, а про звичайних польових гризунів. На сьогоднішній день в Україні немає абсолютно виправданої методики боротьби з мишами на полях. Деякі аграрії вдаються до хімікатів, а деякі навіть розсипають зерно на сусідські поля, що б відвернути туди шкідників. Але все геніальне просто. Навіщо вигадувати штучних борців з мишами, якщо можна подружитися з їх природним ворогом. Як повідомляє портал Агротехнології, для залучення пернатих хижаків досить поставити кілочок з поперечиною посередині поля.

Це робиться для того, щоб над полем могли сидіти і виглядати мишей хижі птахи. Якщо поле нерівне, кілочок слід встановити на височині. Птахи не тільки нищить ворогів врожаю, але, зрозуміло, і лякають їх, витісняють на сусідські поля, якщо ті не оснащені протимишиним пристроєм. Один такий кілочок французькі фермери встановлюють на 4 гектари поля.Встановлення таких пристроїв приваблює хижих птахів усього регіону, вони активно включаються в рослинницький процес саме на вашому полі.

Таким способом, ви вбиваєте трьох зайців: по-перше, перемагаєте мишей, по-друге, сприяєте розвитку популяції хижих птахів, у наш час рідкісних, і, по-третє, ще якогось зайця, випадково забежавшего на ваше поле настрашите. Якщо кілочок забруднений послідом, значить, працює. Такі технології помічені і в Бразилії; там посеред поля фермери намагаються залишити дерево чи декілька дерев, щоб залучити птахів. Ця благородна діяльність, втім, ускладнює рух техніки.

Популярні новини зараз
У пенсіонерів відберуть пільги: доведеться платити комуналку у повному обсязі Бронювання від мобілізації скасують у три кліки: держава запровадила нову функцію Молдавська криза може повторитися в Україні: крижані квартири, брак електроенергії та космічні тарифи Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про сім'ї алкомишей