Дитинчата кажанів вивчають діалект всієї групи, як люди і деякі ссавці. Як виявилося, в мові рукокрилих, у тому числі криланів та кажанів, існують різні діалекти, і дитинчата переймають діалект не від матері, а від всієї колонії.

Варто відзначити, що летючі миші спілкуються за допомогою ультразвукових хвиль, які діють як ехолокатор, допомагаючи цим тваринам орієнтуватися в просторі, і навіть у темряві.

За словами дослідників, діалекти всередині колонії кажанів відрізняються приблизно так само, як лондонський варіант англійської від шотландського. При цьому новонароджені кажани орієнтуються на тип вокалізації, характерний для всієї групи, незалежно від звуків, які видає мати.

Це досить рідкісне явище, коли група стає важливіше інстинкту самозбереження і зв'язку з матір'ю.

Популярні новини зараз
Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків" Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати РФ може відкласти наступ через несподівані обставини Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною
Показати ще

"Дитинчата чули "лондонський" акцент своєї матері, але починали розмовляти, як "шотландці", якщо так говорила колонія в цілому", - сказав один з авторів дослідження Йоссі Йовель.

Ці кажани відрізняються від співочих птахів, які наслідують звукам тільки своїх батьків. Здатність дитинчат вчити мову всієї групи характерна для людей і ряду інших ссавців.

У ході дослідження вчені спостерігали за 14 єгипетськими летючими собаками, які стали молодими батьками. Їх розділили на три групи і записували звуки, видавані ними та їх новонародженим потомством.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені розповіли, чому ми боїмося павуків і змій.