Фахівці з Японії, які працюють в агентстві науки і технології з дослідження морських надр Japan Agency for Marine-Earth Science and Technology, все частіше знаходять різне сміття, серед таких знахідок був пластиковий пакет. Пакет з пластику знайшли на глибині понад 10 тисяч метрів, саме на дні Марианської впадини.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМаріанська впадина є найглибшою точкою океану, на дні якої мешкають істоти, практично не досліджені науковцями. Але, не зважаючи на важкодоступність цього дна, дослідники частенько там знаходять різне неорганічне сміття. Серед такого сміття вчені знайшли одноразовий пластиковий пакет. У журналі Marine Policy, були опубліковані результати дослідження океанських надр.
За результатами дослідження вчені знайшли понад 3 000 предметів неорганічного походження, найбільше знайшли частинок мікропластика, який практично розклався. А ось саму глибоку знахідку знайшли в травні 1998 року, за десятиліття одноразовий пакет практично розклався на мікрочастинки.
Саме ці дослідження і постійні знахідки довели, що діяльність людей згубно впливає на життя природи. Часто в шлунках морських мешканців знаходять пластик та інше сміття. Наприклад, на узбережжі Іспанії знайшли кашалота без ознак життя, у його шлунку виявили 30 кілограм різного пластику.
Зазначимо, що Марианська впадина – це глибоководний океанічний жолоб на заході Тихого океану, найглибший з відомих на Землі. Названий за розташованими поруч Марианськими островами. Найглибша точка Маріанської западини – "Безодня Челленджера". Вона знаходиться в південно-західній частині западини, в 340 км на південний захід від острова Гуам. За вимірами 2011 року, її глибина становить 10 994 м нижче рівня моря.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що на дні океану знайшли давно загублений корабель. Група вчених у водах біля західного узбережжя Австралії виявила потонувший корабель. Фахівці припускають, що невідоме судно затонуло в минулому столітті. Уламки судна розтягнулися на 37 метрів в довжину і на сім завширшки.