В єгипетській гробниці, якій вже понад 3200 років, знайшли найстаріший у світі сир, заражений вбивчою бактерією. Про це повідомляє Daily Mail. Продукт виявили поруч з похованням єгиптянина Птамеса, який колись стояв на чолі столиці Мемфіса.

З'ясувалося, що сир був заражений бактерією Brucella melitensis, яка викликає брузелез, також відомий як середземноморська лихоманка. Ця потенційно смертельна хвороба зазвичай передається від тварин до людей через непастеризовані молочні продукти.

Відзначається, що сир був виготовлений із коров'ячого, овечого і козячого молока. Те, в чому зберігався молочний продукт, вказує на те, що це був твердий вид сиру.

За словами італійського вченого-хіміка Енріко Греко, знахідка, ймовірно, найдавніший зразок сиру, знайдений археологами. Крім того, якщо попередні аналізи підтвердяться – цей сир стане найдавнішим біомолекулярним свідченням хвороби.

Популярні новини зараз

"Веселе" кладовище біля кордону з Україною, де не прийнято плакати: єдине у світі

Леся Нікітюк показала помідорчики найближчої людини: "Приїхала"

Донька Олі Полякової з'їла частування для гостей, поки вони їхали: "Маша, бл*ть"

Дмитро Комаров зі "Світ навиворіт" розсекретив свою пристрасть, не згадавши про дружину: "Це ж цікавіше"

Показати ще

Раніше повідомлялося, що українські історики розкопали артефакти часів Ярослава Мудрого. Нещодавно в українському Чернігові археологи розкопали залишки споруд і останки загиблих періоду князівських міжусобиць. Розкопки проходили на місці майбутньої прибудови до Чернігівської музичної школи № 1 ім. Вільконського.

Про це повідомила кандидат історичних наук, доцент інституту історії, етнології та правознавства Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т. Р. Шевченко Олена Черненко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Ми також писали, що археологи відкопали останки невідомої тварини. У США виявили фрагмент кістки доісторичної великої тварини. Про це повідомили співробітники The Cape Coral Daily Breeze, які детально описали всі характеристики знахідки у себе в журналі.

Нагадаємо, на заході Румунії археологам вдалося знайти унікальну споруду. Так, румунські та німецькі дослідники виявили стародавню фортецю, якій приблизно 3400 років.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що вчені з'ясували, що вбило перших людей на Землі.

Також "Знай.uа" писав, що вчені знайшли в Антарктиді щось неймовірне.