Ми схильні недооцінювати значення і роль оточуючих нас живих істот. Зокрема, про роль бджіл у житті людства і планети широкій аудиторії відомо вкрай мало. Між тим, зникнення бджіл може призвести до незворотних наслідків для нас, передають "Экономические Известия".

Бджоли як первинні агенти запилення забезпечують регулярну врожайність ста головних сільськогосподарських культур світу, які разом забезпечують близько 90% раціону людства.

Крім цього бджоли запилюють бавовну, каву і горіхи. Без волохатих трудівниць ці сегменти світової економії зазнають колапсу. Ситуація буде особливо гострою в країнах, де ці культури складають основу економіки. Наприклад, в Гватемалі або Узбекистані. Крім того відсутність доступної бавовняної тканини вдарить по всім бідним країнам.

Ще одна культура неможлива без бджіл – гарбуз. Відомо, що тільки в період Хелловіну на купівлю гарбузів витрачається не менше 850 мільйонів доларів щороку. Першими хто постраждає від зникнення цього свята, стануть дрібні фермери.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Продовжуючи тему технічних культур, залежних від бджіл, треба згадати так само канолу, що входить у технологічний ланцюжок виробництва біопалива, а так само рослини що йдуть в корм у тваринництві.

Зникнення бджіл не зможе не позначитися і на вантажоперевезеннях. Адже з вимиранням цих смугастих комах, з ринків зникне 70% найбільш популярних харчових товарів. Частка сільськогосподарської продуктів, пов'язаних з бджолиним запиленням становить не менше 30 млрд доларів у щорічній світовій торгівлі.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про розробку роботів-бджіл