Як з'ясували вчені, харчування є чинником, що визначає у кого перетвориться личинка бджоли. Адже з однієї і тієї ж личинки можна зробити як фертильную матку, так і робочу особину. Наприклад молочко, яким годують майбутню королеву містить білки (сигнальний TYR і рецепторні HR46 і ftz-f1), що запускають майбутні перетворення.

Харчування майбутніх робочих особин так само не є нейтральним. Як показали дослідження Сі Ченя і його співробітників, молочко яким вигодовують робочих бджіл містить сигнальні молекули мікро-РНК. Ці молекули, потрапляючи в корм личинок з нектару і пилку, запускають механізм необхідних майбутніх змін.

Вченим вдалося виростити робочих бджіл в лабораторних умовах, додаючи в харчування личинок мкРНК рослинного походження. Така дієта призвела до недорозвиненості статевих органів у піддослідної групи бджіл. Аналогічного ефекту вдалося досягти і в досліді з дрозофілами. Незважаючи на те, що у мушок немає поділу на маток і робочих особин, рослинні мкРНК так само спровокували затримку в розвитку статевих органів і наборі маси тіла, і як результат,призвели до загального падіння фертильності.

Як повыдомляв раніше портал "Знай.ua", 19 серпня в Україні відзначають день пасічника.

Популярні новини зараз
Дощі, грози і навіть заморозки: шашлик на Великдень доведеться відкласти, синоптики попередили про негоду Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться
Показати ще