День пасічника України з'явився в 1997 році завдяки Леоніду Кучмі. Тоді президент України підписав указ про заснування цього свята, щоб підтримати Міністерство агропромислового комплексу України та спілки пасічників нашої країни. З того часу традиційно День пасічника України-відзначається 19 серпня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДень пасічника України 2017: історія свята
День пасічника – це професійне свято, який покликане звернути увагу громадськості на важливість цієї справи. Адже, як мінімум, вона дуже важлива для економіки України. Варто розповісти, що в нашій країні є навіть Інститут бджільництва ім.П.І.Прокоповича, заснований в 1989 році. Знаходиться він у Києві. Крім цього, варто звернути увагу на те, що в Україні є Спілка пасічників. І в ній налічується майже півмільйона членів, які мають 2,8 млн. бджолиних сімей.
Варто нагадати, про найвідомішого пасічника України. Це колишній президент України Віктор Ющенко, а крім цього, любителем цієї справи є колишній мер Києва Олександр Омельченко.
Нагадаємо, що День пасічника України був заснований в 1997 році Леонідом Кучмою.
День пасічника України 2017: традиції свята
Зазвичай це свято відзначається дуже широко й урочисто. Організовуються різні ярмарки та виставки. Особливо великі заходи зазвичай проходять у Київській та Львівській областях. Крім самих виставок там часто проходять фольклорні концерти та виступи.
Так само, в день пасічника згадують Петра Прокоповича і Миколу Вітвіцького, які були першими відомими людьми в цій справі. Варто звернути увагу на самі різні конференції та зустрічі, де обговорюють, майбутнє пасічників нашої країни. Так само, проходять виставки нових видів меду, дегустації і багато що інше.
До речі, цікаво, що з всього світового запасу меду, кожна сьома частина - українська. Це показує, наскільки наша країна розвинена в посічній справі.
Нагадаємо, що День пасічника України щороку відзначається 19 серпня.