Не так давно вчені з Йоркського університету в Великобританії задумалися над тим, яку роль відігравали брови в еволюції людини. Так, вони проаналізували кілька десятків черепів стародавніх гомінідів, антропологи дійшли висновку, що зміна форми і маси надбрівних дуг ніяк не пов'язані з прикладними факторами трансформацій людини. Свої висновки вони виклали в спеціальному бюлетені, пише Vladtime.

Як з'ясувалося, надбрівні дуги ямайського людини, пітекантропа, синантропа, гейдельберзької людини, неадертальця та інших тупикових гілок генеалогічного древа сучасної людини, практично не змінювали своєї форми. Як стверджують фахівці, це були різко виступаючі «балконні» дуги, які прикривали глибокі очниці і були, якщо вірити думці антропологів, практично непотрібним атавізмом на черепі.

По мірі розвитку кісткової структури і зміни кісток щелепи і гортані, археологи спостерігають зменшення лобового наросту на черепі людини. Поступово замість «морди» з'являється «особа», яка знаходить міміку і стає інструментом додаткової сигнальної системи. Підняті вгору брови – здивування, зведені до перенісся – увага, серйозність, зігнуті до низу кінчики брови – співчуття і співпереживання.

У той же час, поява додаткової емоційної сигнальної системи зіграло істотну роль у соціалізації людського колективу. Можна було поспілкуватися без звуків, а лише тактильно, щоб послати партнеру знак «свій-чужий». Міміка доповнювала в комунікаціях запах, зображення, звук, забарвлюючи неповторну дійсність емоціями. Тварини так спілкуватися в зграї не вміли.

Популярні новини зараз
Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати
Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що предки людини втратили характерний "доісторичний" надбровний валик і отримали дуже рухливі і виразні брови для спілкування з родичами.

Еволюція людини, як помітили вчені в останні роки, штовхала не тільки у бік розвитку прямоходіння, але і змушувала придбати ряд анатомічних рис, необхідних для соціуму.