"Міс Україна 2016", ведуча програми "Зірковий спорт" на телеканалі ICTV та куратор благодійного проєкту "Наставництво" Олександра Кучеренко нещодавно відвідала дивовижні місця у Херсонській області. Про це вона розповіла своїм підписникам в Instagram.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕксклюзивно для Знай.ua дружина найвідомішого мандрівника України Дмитра Комарова поділилася деталями про цю незабутню поїздку. Саша впевнена, що мандрувати можна й Україною - відкривати вдома нові унікальні місця та насолоджуватися відпочинком на батьківщині.
Олександро, розкажіть, з чого розпочалася ваша мандрівка у Херсонську область?
Я дуже зраділа, коли мене запросили у прес-тур "Мандруй Україною" на Херсонщину. Раніше ніколи не виходило побувати, хоча багато чула про дивовижні місця цього регіону. Моя мандрівка почалася з польоту - це був перший після карантину авіарейс до Херсона. Приємно знову пережити ці відчуття, коли літак несе тебе назустріч пригодам.
Далі була дводенна насичена програма по області, під час якої я відкривала для себе туристичні принади України.
Які перші враження у вас були від побаченого та з якими думками поверталися додому?
Враження від подорожі неймовірні! Додому поверталася втомленою, але щасливою. І натхненною! Відчула, як зарядилася красою та силою нашої природи, отримала задоволення від спілкування і від того, що нарешті вдалося поподорожувати.
Тільки в одній Херсонській області зібрано стільки унікальних місць! Що вже говорити про територію всієї нашої країни. Ми маємо стільки природних та історичних див, що повинні цінувати їх, берегти, і що надважливо - розвивати, щоб вони стали туристичними - відкритими і комфортними для всіх людей.
Де саме ви побували та які місця радите обов’язково відвідати туристам?
Ми побачили "українську Сахару" Олешківські піски. Це піщане море з барханами, кучугурами, бурями, червонокнижними тваринами і рослинами. У мене перехоплювало подих від краєвидів! Побували у заповіднику "Асканія-Нова", найбільшому степовому заповіднику у Європі. Безперечно, це одне з чудес України. Відвідали давнє виноробне господарство, де мене вразили колекції найстаріших вин! Я навіть знайшла пляшечку свого року народження. А коса-острів Джарилгач, який ще називають українськими Мальдівами, виявився кращим за будь-які порівняння. Раджу відвідати усі ці місця.
Більшість українців і не знають, що в Україні є такі красоти. Ви, наприклад, чи чули раніше про них?
Якщо чесно, раніше для мене, як і для багатьох людей, Херсонська область асоціювалася головним чином з найсмачнішими томатами та кавунами (посміхається - ред.). І фрукти, ягоди та овочі там справді нереальні. Але є ще стільки чого побачити!
Красоти тих краєвидів буду ще довго згадувати - Олешківські піски, Асканія-Нова, Джарилгач... Знала про ці місця до своєї мандрівки, читала або чула. Але краще хоч один раз побачити і відчути!
У кожного місця є своя енергетика. Чи відчули ви її там? І де саме?
Мене вразила українська пустеля. Олешківські піски - найбільший піщаний масив в Європі - мають характер и харизму справжньої пустелі. Пісок вдень нагрівається до 75 градусів, а вночі стає холодним. Ми приїхали туди о 7 ранку, і я була здивована, як сильно змінювалася температура з кожною годиною. Стоячи серед піщаних барханів, відчувала себе безвладною перед силою та енергетикою пустелі.
Чому подорожувати Україною настільки дорого? Інколи дешевше поїхати за кордон у "ол інклюзив". Особливо скаржаться туристи на завищені ціни в Одесі та на узбережжі Азовського моря.
Думаю, що чим більше людей почнуть подорожувати Україною, тим краще розвиватиметься туризм в нашій країні і тим комфортнішим та доступнішим він ставатиме для всіх. Так, на жаль, буває, що рівень цін не відповідає сервісу, який ми очікуємо отримати після поїздок на ол інклюзів. І в цьому нам треба розвиватися. Як і в багатьох інших аспектах для якісного туризму.
Хочеться, щоб всі українці мали змогу подорожувати нашими неймовірними місцями та мати чудовий відпочинок в Україні.
Які смаколики ви спробували під час поїздки?
Уперше в житті я спробувала мед з кавунів - бекмес! Схожий більше на джем, але повністю органічний! В одній невеличкій баночці міститься 5 кавунів! І зовсім немає цукру. Традиційно бекмес треба намащувати на хліб, потім запивати свіжим молоком. Так мене і пригощали прямо на набережній міста Гола Пристань, яке вважається столицею кавунів. Привезла з собою до Києва декілька баночок на пробу для близьких і друзів.
Що найбільше вас захопило у тій подорожі? Та чи було за щось сумно?
Місця, які є у нас в Україні, можуть захопити кожного туриста! Вони мають всі шанси бути добре знаними у світі. Якщо ми самі почнемо цінувати те, що у нас є.
Іноді стає сумно через якусь нашу українську недбалість, несерйозне ставлення до важливих речей. Можна нічого не робити і тільки жалітися, що нічого не виходить. А можна якісно, відповідально і з особистим запалом виконувати свою роботу, будь це робота касира на туристичному пойнті або робота чиновника.
Чи привезли для чоловіка подарунки з Херсонської області?
Чоловіку привезла пляшечку вина з Виноробного господарства князя Трубецького. Там є великі погреби з винами різних сортів. Серед них і особливі - колекційні, ексклюзивні вина, урожаю з двохтисячних по 1950-ті роки. Їх не можна купити і навіть торкатися, але можна знайти і побачити колецію вин врожаю за своїм роком народження. У 1983 році, коли народився Діма, робили вино "Оксимит України". У магазині поруч я купила пляшечку з такою ж назвою, але та вже 2016 року.
Які наступні маршрути ви склали для себе? Куди хотілося б поїхати в Україні?
Хотіла би вирушити у подорож Західною Україною. Забратися кудись далеко у гори! А ще хочеться навідатися у моє рідне місто Дніпро і там провести чоловіку екскурсію місцями мого дитинства.
Нагадаємо, раніше Олександра Кучеренко розповіла Знай.ua, якими стравами балує Дмитра Комарова, поки він вдома.
Також Дмитро Комаров розповів, де відпочивати в Україні краще, ніж за кордоном.
Якщо ви все ж чекаєте, коли зможете подорожувати Європою, пропонуємо дізнатися про наступні дивовижні місця в Італії.