Аліна Панюта стала переможницею одного із сезонів шоу "Супермодель по-українськи". Там дівчина стала улюбленицею Сергія Нікітюка та кар'єра закружляла.

Зараз модель працює і живе в Тайвані, де почалося загострення відносин із Китаєм. В інтерв'ю Новому каналу Панюта розповіла про ситуацію у цій країні.

Алла Костромічова та Сергій Нікітюк
Алла Костромічова та Сергій Нікітюк

"На Тайвані я вже два роки, спочатку приїхала за модельним контрактом, потім залишилася вчитися в універі, – розповідає Аліна. – Зараз моделінг залишила як part time job, більше концентруюсь на навчанні."

З 24 лютого Аліна активно підтримує Україну у своїх соцмережах, розповідає підписникам із різних країн, що справді відбувається на її Батьківщині, і навіть створила власний проєкт:

Популярні новини зараз
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

"Крім особистих пожертв ЗСУ ми з дівчатами з України, які зараз живуть на Тайвані, створили проєкт Divchata Power. Це платформа, яка дозволяла тайванцям донатити гроші на підтримку українців, а ми їм у відповідь надсилали тематичні сувеніри: футболки, маски, свічки, креми і т. д. з українською символікою. Трохи менше ніж за місяць ми зібрали майже два мільйони гривень"

Аліна Панюта, фото із соцмереж
Аліна Панюта, фото із соцмереж

Розповіла Аліна і про те, що зараз відбувається на Тайвані, і як почуваються місцеві жителі:

"Все досить стабільно, звичайно, всі стежать за військовими маневрами Китаю, але подібне тут так часто відбувається, що всі вже звикли, і не надто переживають. Взагалі мені здається, що місцеві більше бояться коронавірусу (досі), ніж війни з Китаєм. Усі мої знайомі та друзі позиціонують себе виключно як тайванці і дуже ображаються, коли їх називають китайцями... Для мене взагалі дивно, що більшість країн не визнають незалежності Тайваню, адже тут свої кордони, візовий режим, президент, демократична політика, яка дуже відрізняється від комуністичного Китаю, своя армія, валюта, і найголовніше – національна свідомість. Як взагалі хтось може вважати Тайвань китайським?"

Тайванці чекають прильоту Ненсі Пелосі. Фото: скриншот Telegram
Тайванці чекають прильоту Ненсі Пелосі. Фото: скриншот Telegram

Аліна також розповіла, що паніки в країні поки що немає:

"Мені здається, паніка розводиться виключно в іноземних ЗМІ. Наприклад, я бачу, що кремлівські пропагандисти дуже спекулюють на цій темі, сподіваючись, що потенційний конфлікт на Тайвані відверне США від допомоги Україні. Але в самому Тайвані паніки немає, всі розуміють, що Китай своїми військовими маневрами тільки залякує і провокує США, адже розв'язати війну для Китаю, економіка якого на 80% залежить від зовнішньої торгівлі, рівносильна самогубству. І я думаю, що Сі Цзіньпін не настільки хворий маразматик, як путін..."

Що важливо, за словами Аліни Панюти, на Тайвані дуже підтримують Україну:

"Усі тайванці дуже підтримують Україну та засуджують агресію росії на державному та народному рівнях. Тайвань приєднався до економічних санкцій, відправляє гуманітарну допомогу переселенцям з України у Східній Європі, фінансував повоєнне відновлення Бучі."

Буча, фото: скріншот з відео
Буча, фото: скріншот з відео

Аліна зізналася, що дуже чекає на закінчення війни в Україні, бо хоче повернутися додому і побачити рідних:

"Я дуже скучила за Україною та батькам, яких не бачила вже два роки, тому як тільки ми переможемо, одразу приїду! Але, мабуть, на місяць-півтора, не більше. Зараз у планах – продовжувати навчання та вдосконалювати китайську. А там подивимося ."

Аліна Панюта, фото із соцмереж
Аліна Панюта, фото із соцмереж

Нагадаємо, що Соня Плакідюк із сумом згадала ТМПУ і роботу з Костромічевою.

Раніше ми повідомляли, що підопічна Плакідюк та Костромічової Анна Сулима розповіла, як врятувалася з Ірпеня та Сум.