Відома Марина Абрамович, яку часто називають " хрещеною матір'ю" перформансу приїхала до Києва з лекцією.

Як пише "Новий час", Абрамович прилетіла до Києва, щоб відвідати форум YES, а також прочитати лекцію. Приїзд відомої артистки викликало в Україні небувалий ажіотаж. У залі Жовтневого палацу всім відвідувачам не вистачало місця, люди сиділи на сходах.

Назва лекції "Тіло художника/Публіка як тіло". У ній головну увагу автор звернула на роль жінки в цій сфері.

"Музика - це вища форма мистецтва. Вона - абсолютно нематеріальний вид мистецтва. Їй не потрібен об'єкт, вона просто неймовірна. Після музики слідує перформанс, а потім - все інше. Нематеріальність перформативного мистецтва дає цю високу цінність".

"Я завжди відчувала себе в світі мистецтва мостом. Я з'єдную різні культури, будучи уродженкою Сербії. Я відчуваю себе на середині мосту між східним і західним світом. На цьому мосту дмуть вітри, він нестабільний і небезпечний, а моя місія - знайти баланс".

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

"Жінки не готові пожертвувати всім заради мистецтва настільки як чоловіки. Вони хочуть мати будинок, любов, ростити дітей, спілкуватися з друзями. Якщо ви хочете бути художником - погані новини - у вас цього не буде. Ось і все. Чоловіки легше приймають це" .

"Все хороше, що трапляється з нами, рідко приходить від щастя. Найчастіше воно є наслідком страждання. Перформанс також багато в чому пов'язаний зі стражданням. Перформанс заснований на трьох складових - страждання, постановка і страх. Страх болю і страх смерті".

"За 30 років роботи в перформансі я зрозуміла, що ви можете дати публіці як інструменти для вбивства, так і інструменти, піднімає їх і художника".

"Якщо ви творите без публіки - ви не отримуєте необхідні енергію і підтримку. Коли ви збираєте людей разом, ви створюєте найпотужніше енергетичне поле".

"Моя задача - допомогти людям відкритися новому досвіду. Я хочу дати їм можливість відчути і усвідомити себе. Публіка є моїм дзеркалом, а я - дзеркало публіки".

"Під час перформансу Rhythm 0 (1974 рік) я спробувала спровокувати публіку. Я дозволила публіці робити зі мною все, що завгодно ... Коли я повернулася в готель, я подивилася в дзеркало і побачила, що у мене з'явилися пасма сивого волосся".

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що одна з найпопулярніший культурних і творчих майданчиків Гогольfest може припинити своє існування.

СохранитьСохранитьСохранитьСохранить