У середу, 4 липня, на 79-му році життя помер нідерландський кінооператор Роббі Мюллер, відомий своєю роботою над фільмами відомих світових режисерів Віма Вендерса, Ларса фон Трієра і Джима Джармуша.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомила газета The Guardian. За інформацією видання, Мюллер помер у своєму будинку в Амстердамі. Протягом останніх декількох років оператор страждав від деменції, через яку він не міг говорити і рухатися самостійно.
Мюллер народився на острові Кюрасао в 1940 році. Він навчався в Нідерландської кіноакадемії.
Мюллер був оператором багатьох фільмів Віма Вендерса, в тому числі англомовної картини "Париж, Техас", зняв кілька фільмів Джима Джармуша (в тому числі "Мерця") і "Розсікаючи хвилі" та "Та, що танцює у темряві" Ларса фон Трієра.
"Я дуже любив його. Він навчив мене так багато чому, що без нього я навряд чи що-небудь би знав про зйомку кіно", - написав у твіттері Джим Джармуш.
Оператор Роббі Мюллер назавжди змінив ландшафт операторської майстерності і створив ряд безсмертних зображень в кіно. Від сільських доріг Німеччини до просторів американського Південно-Заходу, він як ніхто інший вмів перетворювати звичайне в особливе.
Мюллера називали "майстром світла" і порівнювали з іншим відомим голландцем, автором "Дівчини з перловою сережкою" Яном Вермеєром.
До числа фільмів, над якими працював кінооператор, відносяться кінострічки "Аліса в містах" (Alice in den Stdten, 1973), "Поза законом" (Down by Law, 1986), "Мрець" (Dead Man, 1995), "Розсікаючи хвилі "(Breaking the Waves, 1996)," Та, що танцює в темряві "(Dancer in the Dark, 2000)," Кава і сигарети "(Coffee and Cigarettes, 2003), а також картина Вендерса "Париж, Техас "(Paris, Texas, 1984), яка в 1984 році була удостоєна "Золотої пальмової гілки" Каннського кінофестивалю.
Як повідомляв портал "Знай.ua", у США помер один з головних сценаристів відомого серіалу "Зоряний шлях", легендарний письменник Харлан Еллісон. Йому було 84 роки. За словами дружини сценариста, Еллісон помер уві сні.
Харлан Еллісон написав понад 1800 оповідань, сценаріїв, новел, есе і критичних статей, отримавши 8 премій Hugo.