Незабаром на великі екрани вийде стрічка, відзнята за мотивами книги покійного лідера гурту "Скрябін" Андрія Кузьменка "Місто, в якому не ходять гроші". Ми звикли сприймати його тільки як музиканта, але сам цей фільм доводить, що він був талановитим письменником, просто ніколи не хизувався літературними навичками.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМісто, в якому не ходять гроші: фільм за сценарієм Скрябіна
Першу екранізацію його повісті почали ще в 2013 році, проте зйомки затримали Євромайдан і війна, а потім і трагічна загибель Кузьми в автокатастрофі в лютому 2015 року. Артист ще заздалегідь знав про екранізацію, тому деякі моменти були узгодженими.
"Я була в пошуку історії для нового фільму і прочитала повість Кузьми" Місто, в якому не ходять гроші. Мене глибоко вразив літературний талант Кузьми і талант оповідача. Я відразу його набрала і ми почали говорити про повість… Він запитав мене, чому я вибрала саме цю повість. Я відповіла, що тема, яка піднімається в цьому творі, мені цікава: людина і свобода як основна цінність. Різниця між закритим і відкритим суспільством, демократичною і тоталітарним. Мені сподобалося, як в місті, де всі підлаштовуються під систему, людина починає боротися. Це було цікаво, і я зрозуміла, що для Кузьми ця повість теж була важлива. Тому що він відразу ж погодився і передав права на екранізацію", - розповіла в коментарі "ВВС Україна" режисер фільму Ганка Третяк.
Популярні новини заразУкраїнцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчаруванняПоказати ще
До речі, у стрічці від самого початку планував зніматися й Кузьма: навіть почав підбирати музику, нарахував до 400 сотень оптимальних треків, писав, так би мовити "у шухляду". Співаку спеціально написали текст до невеликої, але дуже вагомої ролі - консьєржа в готелі.
"Там він пояснює головній героїні Алісі, в яку халепу вона потрапила. Уже в 2016 році, коли затвердили всіх акторів, людини на цю роль довго не могли знайти. Роль у мене складалася саме у виконанні Кузьми. Навіть поїхали на зйомки в Дрогобич без актора на цю роль, сподівалися, що актор якось сам з'явиться. Так і сталося - в Дрогобицькому драматичному театрі є чудовий актор Іван Герасимчук, який прекрасно зіграв роль. Ми почали роботу в 2013 році, зйомки спочатку відклали через Майдан, а потім через війну. Сили направили на інші речі. Коли підходили до початку зйомок, сталася трагедія і Кузьма пішов. Знімати почали тільки в 2016 році, і його смерть, звичайно, на це вплинула. Музикою повинен був займатися Кузьма, і це була одна історія, а потім все довелося міняти", - коментує режисер.
Яскравих спогадів про Скрябіна вистачає у кожного, хто хоча б раз спілкувався із ним. В основному про нього говорять, як про веселого і одночасно дуже серйозного – все залежало від ситуації, музикант легко міг переключатися.
"Гумор - це невід'ємна риса його характеру, але вона не була головною, він був набагато глибше, цікавіше і вдумливіше. Кузьма був набагато більше, ніж шоумен, його пісні і творчість це підтверджують", - підсумувала Третяк.
Дивіться: Скрябін, "Лист до друга"
Нагадаємо, зірки розповіли невідомі факти з життя Андрія Кузьменка.
Як повідомляв Знай.ua, "Укрпошта" випустить марки на честь Скрябіна.
Також Знай.ua писав, книгу Андрія Кузьменка екранізують.