Дата 13 липня небагата на офіційні свята, однак оригінальних і веселих святкувань хоч відбавляй.

Наприклад, сьогодні відзначається День пошуку за рогом. Можна довго ламати голову, але так і залишиться загадкою походження цього свята.

Що можна шукати за рогом? Та все, що завгодно! Цей день є такою ж загадкою, як і те, що ховається за рогом.

Можливо, там ховається щастя? Напевно, саме час це перевірити!

Популярні новини зараз
Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Ще одне цікаве свято, яке відзначають 13 липня - День осідаючого на землю. Якщо у вас є свої версії, кому присвятили цю дату, будемо раді почути або прочитати про це в коментарях.

Можливо, цей день придумали для людей, які дуже втомилися, та так, що їх вже не тримають ноги? Чи може мова йде про пил, якого в літній час занадто багато і тому бажають йому осісти на землю... Чи про дощ, який і пил приб'є і все змиє?

Загалом, загадковий день - 13 липня.

Але є у цей день і абсолютно зрозуміле, приємне і смачне свято – в США 13 липня відзначають Національний день картоплі-фрі. Картопля фрі – одне з найулюбленіших страв у світі. Цю симпатію не можуть зруйнувати навіть попередження дієтологів про калорійність і "шкідливість" страви. Адже це так смачно!

Достеменно невідомо, коли і ким був заснований День картоплі фрі. Але як би там не було, це відмінний привід насолодитися улюбленою стравою і дізнатися про неї більше.

Бельгійці стверджують, що це вони придумали картоплю фрі, а французи підло вкрали їх винахід. У 1840-х роках на вулицях Парижа з'явилася закуска для простого люду — картопляні скибочки, смажені у великій кількості рослинної олії. На думку жителів Бельгії, це їх національна страва. Доказом тому служать факти, представлені в тематичному музеї Фритмузеум в Брюсселі.

Близько 10% всієї картоплі, що вирощується в світі, потрапляє в мережі швидкого харчування, в яких картопля фрі випереджає за популярністю гамбургери і чізбургери.

Перша літературна згадка про картоплю фрі можна знайти у творі "Повість про двох містах" Чарльза Діккенса . Воно розповідає про часи французької революції. Автор пише про "підсушених картопляних часточках, приготованих в олії".

Картопля містить кукоамины. Це речовини, які знижують кров'яний тиск. Їжте картоплю фрі, щоб не страждати гіпертонією!