Розмір середньої по країні зарплати, який враховують при розрахунку виплати, підвищать на 50% зростання зарплат і 50% інфляції.

Про це заявив віце-прем'єр України Павло Розенко.

В цьому році, я сподіваюся, економіка дасть 2,5-3% зростання. Я вже точно можу гарантувати, що з 1 січня буде підвищено і мінімальну зарплату, і пенсію Павло Розенко

Як це буде працювати на практиці

Наприклад, за останні три роки зарплати зростали в середньому на 18% на рік. У той же час інфляція за минулий рік склала 10%. Тоді розмір середньої заробітної плати в пенсійній формулі підвищать на 14% (50% інфляції + 50% зростання зарплат).

Популярні новини зараз
Українці розгадали, хто ховається під маскою "килиммена" у складі Kalush Orchestra: причому тут "Танцюють всі" Російські окупанти поскаржилися на партизан із Запоріжжя: довелося завчити фрази українською Співачка М'ята показала, як Патрон буде діставати путіна з бункера: "Крим доведеться повернути" Красуня Тіна Кароль накинула оком на воїна ЗСУ: "Познайомитись би"
Показати ще

За словами експертів, для пенсіонерів нова формула буде вигідною. Більш того, реформою передбачена можливість збільшувати розмір надбавки і брати не 50, а 100% зростання зарплат.

Все це стане можливим у тому випадку, якщо Пенсійний фонд ліквідує дефіцит, який становить 140 млрд гривень.

Нагадаємо, що для людей, які працюють на шкідливих виробництвах, Міністерство соціальної політики України планує ввести накопичувальні пенсії. Цю інформацію повідомляє "Оглядач".

Згідно з проектом Мінсоцполітики, за таких працівників роботодавці будуть платити більше, але при виході на заслужений відпочинок вони зможуть отримувати додаткові виплати. Новий закон торкнеться двох списків пільговиків, в тому числі шахтарів, металургів і машиністах.

Як повідомляють в Інституті демографії і соціальних досліджень, в ці списки потрапляють менше 1,5 млн пенсіонерів.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у Києві в наступному році зростуть ціни на послуги централізованого водопостачання і водовідведення. За даними "Київводоканалу", в середньому вартість підвищиться в середньому на 49,6%.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в Україні орудує небезпечна банда шахраїв, яка обманює пенсіонерів під дуже дивним приводом. Про це стало відомо завдяки заяві українського фотографа Наталії Шумовий, пише портал "Политека".