Новий порядок створення груп подовженого дня в школах викликав занепокоєння у батьків. До Міносвіти надійшли численні звернення від українців про те, що змінився порядок фінансування груп подовженого дня і тепер за них мають платити батьки.

Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо цього, в якому чітко вказало, що таке твердження не відповідає дійсності.

Затверджений МОН новий порядок створення груп подовженого дня у школах ніякою мірою не змінює механізм їх фінансування: як і раніше, працю вихователя оплачує держава, а умови для роботи групи забезпечує засновник закладу.

У роз'ясненні вказано, що МОН справді розробило та затвердило новий порядок створення таких груп для учнів, який передбачає комфортніші умови для дітей та вперше дає можливість відкривати інклюзивні групи. Проте, порядок фінансування груп не зазнав змін.

"У групі подовженого дня з учнями працює вихователь відповідно до щоденного плану його роботи. Посада вихователя належить до Переліку посад педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 14.06.2000 № 963. Оплата праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, у тому числі і вихователів груп подовженого дня, здійснюється за рахунок освітньої субвенції", – пояснюється у листі МОН.

Популярні новини зараз

Сумна Ксенія Мішина розповіла про свій стан після відносин з Олександром Еллертом: "Можна злетіти з котушок"

Школярі підпалили будинок вчителя заради переглядів у TikTok - згорілих бані й сараю було недостатньо

Тоня Матвієнко загнала Арсена Мірзояна додому одним знімком: біг, як ошпарений

Касирка в АТБ "надурила" українку на 60 гривень і не помітила проблему: "На*бала і образилася"

Показати ще

Тобто, як і для вчителів шкіл, праця вихователя групи подовженого дня оплачується з освітньої субвенції - грошової допомоги місцевим бюджетам, яку надає держава на зарплати педпрацівників.

У той же час, забезпечення умов для навчання за законом є компетенцією місцевої влади, це характерно для всієї системи середньої освіти. Тому відповідно й фінансове забезпечення роботи груп подовженого дня здійснюється за кошт засновника школи.

"Тобто, саме на засновника покладено здійснення організації роботи групи подовженого дня: наявність необхідної матеріально-технічної бази; забезпечення умов для організації харчування та денного відпочинку (сну) учнів; організації дозвілля учнів тощо", – йдеться у роз’ясненні.

Порядком створення груп також передбачено, що робота групи може фінансуватися за інші кошти, не заборонені законом. Тобто, батьки можуть сплачувати певну суму за перебування дитини в групі подовженого дня, однак школи не мають права від них цього вимагати.

"Батьки можуть, але не зобов’язані це робити. І їх ніхто не має права до того силувати. Натомість, у держави і засновника зобов’язання є, – наголосив генеральний директор директорату дошкільної та шкільної освіти Андрій Осмоловський.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України розглядає можливість впровадження обов'язкового тестування з математики в рамках Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) в 2021 році.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Києві школяр влаштував розправу над вчителькою на очах у дітей.

Також "Знай.ua" писав, на святкових лінійках у різних містах України помітили чимало політиків, котрі забули, що такі візити можна вважати порушенням закону та відкритою агітацією