Проблема домашнього насильства неймовірно важлива навіть у світових масштабах. Про те, як захистити себе від насильства в сім'ї та куди звертатися, якщо ви стали його жертвою читайте в матеріалі Clutch.

Кримінальна відповідальність за домашнє насильство

Згідно з законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" в Кримінальному кодексі є стратья, яка передбачає покарання за даний вид насильства. Згідно ККУ "домашнє насильство" – умисне систематичне фізичне, психологічне або економічне насильство щодо нинішнього чи колишнього чоловіка або дружину чи іншого родича, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров'я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілого.

За порушення закону загрожує покарання у вигляді 150-240 годин громадських робіт, арешт до 6 місяців, обмеження волі до 5 років, або позбавлення волі до 2 років.

Популярні новини зараз
Відома астрологиня розповіла, коли прийде "мирний процес" в Україну Чому яйця не варто зберігати в холодильнику: прості причини, про які ніхто не знав Гарно нагодував та несплатив податки: БЕБ запідозрили родичів Юлії Тимошенко у сумнівних оборутках Військкомат ловить, як злочинців: українці вимагають заборонити видавати повістки на вулиці, у ТРЦ та магазинах
Показати ще

Види насильства

Проблема насильства в сім'ї останнім часом стала більш гострою тому, що жертви перестали боятися розповідати про те, що їм довелося пережити.

Існує чотири форми насильства над жінкою: фізичне, психологічне, сексуальне і економічне/фінансове насильство.

Як можна захистити себе і свої права?

Від домашнього насильства не застрахований ніхто, тому важливо знати, як себе захистити. Отже:

  • Потрібно обов'язково фіксувати домашнє насильство на фото або відео.
  • Якщо ви отримали травми у вигляді синців або поранень, викличте швидку, яка повинна це зафіксувати.
  • Фикисируйте побої на фото або відео.
  • Погрози і тиск записуйте на диктофон.

Домашнє насильство в сім'ї: куди дзвонити

Національна "гаряча лінія" з питань запобігання насильства та захисту прав дітей:

386 (безкоштовно для абонентів МТС та Київстар)
0 800 500 33 50 (безкоштовно в межах України)
+38 044 205 36 94 (для дзвінків з Києва та з-за кордону)

Київський міський центр роботи з жінками
Адреса: вул. Мельникова, 20. Тел. 044 483 30 38 (психологічна консультація).

Нагадаємо, у вівторок, 11 вересня, в Україні почав діяти закон, згідно з яким правоохоронці зможуть вирішувати проблему домашнього насильства в кожному окремому випадку за лічені хвилини.

Як повідомляв "Знай.ua", відома киянка розповіла на своїй сторінці про домашнє насильство.

Також "Знай.ua" писав, британка місяцями жила в пеклі, під жорстоким тортурам від рук свого бойфренда, незважаючи на те, що дівчина на той момент була вагітна.