Рівно 18 років тому, 16 вересня 2000-го зник український журналіст Георгій Гонгадзе. На початку листопада в Таращанському лісі, в 70 км від столиці знайшли його обезголовлене тіло, а череп взагалі виявили за 9 років після вбивства, на Київщині.


Вбивство Гонгадзе: справа, в якій не поставили крапку

Вбивство Гонгадзе
Вбивство Гонгадзе


Як і очікувалося, цей гучний випадок викликав широкий резонанс, при чому не тільки в Україні, а й за її межами. Під час масових протестів люди звинувачували у всьому Леоніда Кучму, котрий на той час займав посаду президента, вимагали його негайної відставки.

Леонід Кучма
Леонід Кучма

Популярні новини зараз

Українцям додадуть ще одну пенсію за станом здоров'я: юрист пояснив, хто увійшов до пільгової категорії

Українським водіям повідомили про нові правила на дорогах: готуйте автомат

Зима скасовується, але розслаблятися не варто: в Україні потеплішає до +18, скільки ще триватиме друге літо

Відпахав у колгоспі за мінімальну пенсію: у стажі українців знайшли хитру лазівку

Показати ще


Пізніше винуватцем визнали екс-генерала МВС Олексія Пукача. Його розшукували починаючи з 2005 року, а у 2013-му засудили до довічного ув'язнення. На допиті чиновник не приховував: Гонгадзе він справді вбив.

Вбивство Гонгадзе
Вбивство Гонгадзе


Такий наказ нібито віддав тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко. Щоб приховати докази Пукач викинув сумку Гонгадзе в озеро біля Південного моста в Києві, а мобільний телефон - в водоймище Русанівського каналу поблизу столичного готелю "Славутич".

Вбивство Гонгадзе
Вбивство Гонгадзе

На службовому автомобілі вивіз тіло до лісосмуги відрубав голову сокирою і закопав у різних частинах лісу.

Вбивство Гонгадзе
Вбивство Гонгадзе

З ймовірно причетних до справи Гонгадзе в живих залишилися тільки Литвин і Кучма. За кілька років все керівництво МВС померло через хворобу або нещасні випадки.

Вбивство Гонгадзе
Вбивство Гонгадзе


У спортивному літаку, якраз у день зникнення Георгія, розбився заступник міністра МВС Леонід Бородич, у генерала МВС Юрія Дагаєва обірвався тромб, керівник апарату МВС Едуард Ферре впав у кому і помер, застрелився міністр Юрій Кравченко. Досі справу так і не закрили, не знайшли і замовників.

Вбивство Гонгадзе
Вбивство Гонгадзе


Чотири роки тому ГПУ переглянула справу і відновила досудове розслідування. Мати Георгія до кінця життя не вірила, що знайдені останки належать синові. Вона померла в 69 років 30 листопада 2013 року.

Вбивство Гонгадзе
Вбивство Гонгадзе

Георгія поховали лише 22 березня 2016 року, йому присвоїли звання героя України. Але ця справа стала безперечно одним із найбільш суперечливих скандалів з часів Незалежності, крапку в ній досі ніхто не поставив.


Дивіться: Георгій Гонгадзе: яким був і чого прагнув


Нагадаємо, Саакашвілі знайшов спільні риси у справах Ноздровської та Гонгадзе.
Як повідомляв Знай.ua, на Донбасі вбили брата Георгія Гонгадзе.
Також Знай.ua писав, у МВС пояснили, як просувається розслідування у справі вбивства Шеремета.