Ватажок "ЛНР" Леонід Пасічник відбирає у власників Ровеньківський пивоварний завод.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють "Українські новини" з посиланням на видання "Реальна газета".
Продукція Ровеньківського пивоварного заводу була знаменита за межами Луганської області ще за радянських часів. Зараз її добре знають по обидва боки лінії розмежування. У серпні 2014 р пивоварний завод в Ровеньках зупинив роботу на 3 місяці через військові дій, але потім знову запрацював і став успішно конкурувати з російським пивом, що заполонили місцевий ринок.
На одному з інтернет-ресурсів зазначено, що регіон розташування заводу "Ровеньки-Росія", проте адресу заводу вказано, як "Ровеньки, Луганська область, Україна". Тобто завод платить податки угрупованню "ЛНР", веде діяльність з Росією, але все ще як українське підприємство, використовуючи колишні документи.
Однак влітку 2018 роки щось пішло не так. Керівництво пивзаводу провело збори колективу і записало відеозвернення до Путіна, в якому працівники поскаржилися: їхнє підприємство хочуть "націоналізувати".
На відео, що пошитрюється через соціальні мережі, директор заводу розповів, що на підприємство особисто приїхав помічник в.о. глави угруповання "ЛНР" Андрій Гребенюк і заявив: керівництво "ЛНР" вирішило зробити Ровеньківський пивзавод державним підприємством. Новина викликала хвилю нерозуміння: підприємство було рентабельним і приносило прибуток, перераховуючи в бюджет "республіки" близько 100 мільйонів. "Більше нас податків ніхто не платить", - заявив директор.
Цікавим виглядає і звинувачення на адресу керівництва. Нібито співробітникам платять занадто високі зарплати (близько 50 тисяч рублів або 25 тисяч гривень), якими люди змушені ділитися з керівництвом. Втім, на опублікованому відео колектив, який зібрався, звинувачення не підтвердив.
За словами директора, на рахунках підприємства встигло зібратися близько 600 мільйонів рублів, які хотіли пустити на розвиток виробництва. Зараз же директор побоюється, що гроші просто "підуть за різними фондами", а завод втратить оборотні кошти.
"З таким урядом майбутнього нам не бачити", - скаржиться голос із залу, і інші працівники його підтримують, побоюючись, що Ровеньківський пивзавод спіткає доля Луганського, який розпиляли на металобрухт.
Також працівники дивуються: як хтось захоче інвестувати в приватний бізнес, якщо в будь-який момент його можуть відібрати.
Співробітники заводу, не приховуючи, назвали таку "націоналізацію" спробою "віджати" прибуткове підприємство. "Сьогодні завод віджали - завтра квартири почнуть віджимати", - побоюються люди, адже перевірки на пивзаводі були досить агресивними. Разом з представниками "МНС" і "податковою" на території підприємства висадився "десант" з озброєних автоматами людей. З багатьма працівниками перевіряючі вели бесіди по 5 годин, після чого самі назвали таке спілкування допитами і психологічним тиском. Вони вважають, що перевіряючим була дана чітка рознарядка - знайти на пивзаводі порушення.
В кінці відео працівники Ровеньківського пивоварного заводу звертаються до єдиної, на їхню думку, людини, яка може втрутитися, розібратися і все виправити, - до Путіна.
На іншому відео директор називає звинувачення на свою адресу безглуздими і побоюється, що проти нього фабрикується кримінальна справа. А перевіряючі вже відносяться до чужої приватної власності як "республіканської".
Зараз в окупованому Луганську є і дрібні пивоварні. Наприклад, "Бірхофф" позиціонує себе як перший в Луганську ресторан зі своєю броварнею. Він успішно працює до цих пір. З чуток, заклад належить "депутату народного ради ЛНР" Денису Колесникову.
Можна купити не тільки російське, а й білоруське і навіть грузинське пиво. Ціна пива, яке місцеві називаю "хорошим" починається від 60 рублів (30 гривень) за пляшку. Ровеньківське пиво продають за 65 рублів (або 32,5 гривні), але за якістю воно перевершує багато вироблених в Росії.