Як відомо за офіційними даними, середня зарплата в Україні на рівні в 9170 гривень. Згідно зі статистикою, сьогодні в Україні кожен третій працює на тіньову економіку, а найбільше таких працівників в сільському господарстві і торгівлі.

Так в Кабміні зазначили, що першими під підозру потраплять ті компанії, де співробітникам поголовно виплачують мінімальну зарплату. Про це йдеться в матеріалі "Хвилі".

Після того, як інспектори проведуть ретельну перевірку, Держпраця почне виписувати штрафи, а відповідати за виконання даних постанов буде Державна виконавча служба.

"За перші півроку нинішнього року до відповідальності було притягнуто 8,8 тисячі громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність не офіційно. Через це їм довелося додатково сплатити 9,3 млн податків і 10,6 млн єдиного внеску", - відзначили в ГФС.

Популярні новини зараз

Життя після проекту: як склалися доля Макса та Даші після реаліті

Львів налякала страшна знахідка біля моргу, як таке можливо - фото

Корейська Кардашьян підігріла величезні сідниці на сонечку, навіть більше, ніж у Кім

Українські заробітчани вирвалися в Польщу, але там їх чекали неприємності

Показати ще

У Пенсійному фонді також підрахували збитки. Так через роботу "в тіні" держава в минулому році втратила 30 мільярдів гривень.

Уряд готує подібні перевірки для того, щоб українці могли претендувати на гідні пенсії. Однак, в Кабміні не змогли чітко відповісти, чому раніше не проводили їх.

Згідно з новими правилами, інспектор може прийти з перевіркою без попередження в будь-який час. Він може зайти в будь-яке приміщення, в тому числі службове.

Якщо інспектору будуть перешкоджати буде виписаний штраф - керівництву доведеться заплатити відразу 3 мінімальні зарплати. Якщо інспектора не допустили вже за виявленими порушенням, то доведеться сплатити штраф в 100-кратному розмірі від "мінімалки" (372 тисячі).

До всього іншого, інспектору дозволено вести фото- і відеозйомку під час перевірки.

Для інспектора існують і заборони: він не може вимагати у керівництва документи для передачі їх третім особам; заборонено вилучати техніку, розголошувати комерційні таємниці і займатися перевіркою питань, які повинні бути розглянуті в судовому порядку. Мінімальний термін перевірки - два дня, а максимальний - 10.

Керівництву підприємства також загрожує великий штраф в наступних випадках: якщо працівника допустили до процесу без оформлення трудового договору; співробітник був оформлений на неповний робочий день, але виконує свої обов'язки протягом повного дня; співробітнику виплачували зарплату без нарахування і сплати єдиного соціального внеску.

При таких порушеннях загрожує штраф в розмірі 30 мінімальних зарплат (111690 гривень). Санкції будуть нараховуватися за кожного співробітника, якого неправильно оформили.

На великий штраф можуть потрапити також: якщо встановлення керівництвом підприємства окладів нижче прожиткового мінімуму для працездатних осіб; недотримання встановленого порядку оплати в нічний час, святкові, неробочі та вихідні дні; недотримання порядку оплати праці за виконану роботу, якщо працівник перебував у робочому відрядженні.

Якщо були порушені терміни видачі заробітної плати, відпускних та інших виплат, то підприємство отримає штраф у розмірі 11169 гривень.

Також штрафи можуть накладатися на топ-менеджмент будь-яких організацій. Якщо співробітника допустили до роботи без оформлення трудових відносин, то його керівник може отримати штраф у розмірі від 8500 до 17000.

Нагадаємо, хто і як заробить на відеофіксації порушень.

Як повідомляв портал "Знай.uа" 18 вересня, депутати спробують збільшити штрафи за непристебнуті ремені безпеки в п'ятнадцять разів, а в четвер - зняти з себе недоторканність.

Також "Знай.uа" писав, відразу після цін на алкоголь влада візьметься за сигарети.