Екологи в Криму б'ють на сполох. Катастрофа на півострові, пов'язана із діяльністю заводу "Титан", не лише не зупинена, а й набирає нових обертів. 

Екологічна катастрофа Крим
Екологічна катастрофа Крим

Екологічна катастрофа на згаданому заводі, яка в кінці серпня накрила кримське місто Армянськ, а через кілька днів дісталася і до прилеглих сіл Херсонської області, ризикує виявитися більш серйозною, ніж здавалося на початку.

Майже через місяць після інциденту херсонці все ще живуть як на пороховій бочці.

"Довелося залучити дві пересувні лабораторії з Донецької та Полтавської областей, так як своїх у нас немає. Регулярно забираємо повітря на аналізи. Альтернативні лабораторії досліджують також проби грунту і води. Звернулися до уряду за поясненнями – що нам робити, якщо на "Титані" трапиться рецидив. Адже рішення цієї проблеми не в нашій компетенції. Єдине, що ми можемо – евакуювати дітей. Відповіді з Києва поки немає", – розповіла начальник відділу департаменту екології Херсонської обладміністрації Наталія Шевченко.

Еколог Володимир Шелудько констатує, що екологічні проблеми в регіоні накопичувалися роками.

“Підприємство, яке будували в 70-х роках минулого століття, відразу ж розраховувалося але лише на 20-30 років експлуатації. Воно вкрай отруйне – на кожну тонну продукції припадає 10 тонн небезпечних відходів. Тож не дивно, що в “титанових селах” у радіусі декількох кілометрів від заводу і в Криму, і в Херсонській області масово хворіють люди і фіксується підвищена смертність”, – зазначає еколог.

Вже через пару тижнів після катастрофи кримська влада відрапортувала, що небезпека минула, а всі показники прийшли в норму. Але вчені оптимізму чиновників не поділяють.

У тому, що “вже все добре”, сумніваються і херсонці. Як розповіла Наталія Шевченко, вони продовжують забирати проби повітря в селах, які потрапили в радіус ураження: Первоконстантинівці, Червоному Чабані, Олександрівці, Олексіївці, Мирному та ін.

“Поки нічого небезпечного не виявили – всі показники не перевищують допустимих норм. Але ми вже направили в Кабмін запит, що нам робити в разі рецидиву”, – розповідають жителі.

Нагадаємо, у мережі з'явилася інформація про те, що в Армянську, що в окупованому Криму в неділю, 23 вересня пройшли небезпечні кислотні дощі.


Як писав раніше Знай.ua, режим надзвичайної ситуації в окупованому Армянську, введений внаслідок викидів хімічних речовин на заводі "Кримський титан", збираються скасувати в неділю, 23 вересня.


Також Знай.ua писав про те, що Крим накрила нова страшна катастрофа, жителі в паніці повідомляють про дивну хмару, яка з'явилася над містом Армянськ.