Прихований банківський троян DanaBot раптово засвітився в Україні. Компанії виявляють та блокують вірус. Однак вже є постраждалі. У вересні троян був помічений і в Україні.

Про це заявили у компанії ESET, яка виявила різке зростання активності бота.

Шкідливе програмне забезпечення, яке вперше зафіксували раніше в цьому році в Австралії та Польщі, тепер поширюється і в інших країнах – Італії, Німеччини, Австрії, а тепер ще й в Україні.

ЩО ТАКЕ DANABOT І ЗВІДКИ ВІН ПРИЙШОВ


DanaBot є модульним банківським трояном, який вперше був проаналізований Proofpoint в травні 2018 року після виявлення кампаній по поширенню шкідливої програми через шкідливі електронні листи в Австралії. На момент виявлення шкідлива програма знаходиться в стані активної розробки.

КАМПАНІЯ В ЄВРОПІ


Через два тижні після широко відомого поширення в Австралії, DanaBot виявили в Польщі. Згідно з дослідженням спеціалістів ESET, спрямована на Польщу кампанія все ще триває, і є і найбільш активною на сьогодні. Для інфікування жертв зловмисники використовують електронні листи, замасковані під рахунки різних компаній.

 

На початку вересня дослідники ESET виявили кілька менших кампаній, націлених на банки в Італії, Німеччині та Австрії, з використанням такого ж способу поширення, як і в Польщі.

ХТО ВЖЕ ПОСТРАЖДАВ В УКРАЇНІ


8 вересня 2018 ESET виявили нову кампанію DanaBot, спрямовану на українських користувачів. У числі постраждалих банків вважаються державні "Ощадбанк" і "Укрексімбанк", є і Приватбанк, ПУМБ і Кредитдніпро.

Варто відзначити, що системи ESET виявляють і блокують всі компоненти і плагіни DanaBot.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд оприлюднив економічний прогноз для України на найближчі 5 років. За версією експертів, ВВП на душу населення зросте на 50%.

Як повідомляв портал Знай.ua, курс долара на прийдешній рік в Україні буде на рівні 29,4 гривень. Такий прогноз Кабінет Міністрів заклав у проект держбюджету-2019.