У Верховну Раду внесли законопроект, в якому пропонується перенести День Незалежності на 22 січня.

Про це повідомляють ЗМІ.

Наразі вже відомо, що автори законопроекту зазначають, що перенесення Дня Незалежності з 24 серпня на 22 січня стало б відновленням історичної справедливості.

Крім того відзначається, що у самій пояснювальній записці йдеться, що перенесення святкування необхідне для повернення правонаступництва сучасної незалежної України від Української Народної Республіки.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Більше того нардепи запропонували ввести відлік Незалежності від 1918 року - дня коли був оголошений Четвертий Універсал Центральної Ради.

У свою чергу 24 серпня пропонується перейменувати в День відновлення незалежності України.

Разом з тим варто відзначити, що День Захисника України став офіційним державним святом зовсім недавно, лише в 2015-му році. Його дата ніколи не змінюється і відзначається це свято 14 жовтня. Так, саме в один день з Покровою Пресвятої Богородиці. І це не просто так.

Зараз День захисника України дійсно можна назвати одним з найважливіших свят році для нашої країни. Тому ми вирішили розповісти вам все про День захисника України, щоб ви знали історію, традиції і як взагалі з'явилося це торжество.

День захисника України 2018: історія свята

Це свято заснували на тлі загальної декомунізаціі і збройного конфлікту з Росією в Україні.

Президент Петро Порошенко встановив 14 жовтня державним святом своїм Указом від 14 жовтня 2014 року. У той же час він скасував святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого, який в СРСР був Днем Радянської армії і військово-морського флоту.

А через рік, у 2015-му, він вирішив, що це свято потрібно зробити вихідних днем. І з того часом 14 жовтня ми відпочиваємо.

Вперше це торжество отримало гасло "Сила нескорених". Тоді президент України заявив, що люди, які захищають кордони і суверенітет України демонструють силу нескорених. На його думку, це свято має стати таким же важливим, як і Новий рік, Різдво, або Пасха.

У 2015-му році Петро Порошенко сказав наступне:

"14 жовтня, Покрова Пресвятої Богородиці, ще з козацьких часів був святковим днем захисників Вітчизни. Тому в минулому році, свідомо викреслюючи з українського календаря чуже, штучно до нас привнесене свято російської армії-окупанта, я природно зупинив свій вибір на 14 жовтня".

Нагадаємо, привітання з Днем захисника України в прозі.

Як повідомляв "Знай.ua", привітання з Днем захисника України в листівках.

Також "Знай.ua" писав, що привітання з Днем захисника України в віршах.

Чому День захисника України варто святкувати 14 жовтня думка історика